Lauko baseinai nemokantiems plaukti: ką siūlo gamintojai?

Baseinų įrangaStilingi lauko baseinai siejami su prabanga ir išskirtiniu poilsiu, atitinkančiu tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus pirkėjų poreikius. Nors Lietuvos orai permainingi, o žiemos – itin žvarbios ir vėjuotos, vis dažniau nuosavo namo kieme montuojami tvirto pagrindo baseinai. Šios srities ekspertai teigia, kad pasirinkus atitinkamas priežiūros priemones, kokybiškas uždangas ir vandens šildymo sistemas, baseino naudojimo laiką galima pratęsti iki 10 mėnesių ar naudotis juo visus metus.

Baseinai atsipalaidavimui ir pramogoms

Tiek vidaus, tiek lauko baseinai visų pirma siejami su poilsiu ir atsipalaidavimu. Tai puiki priemonė, leidžianti pailsėti po sunkių dienos darbų, pamiršti bet kokius rūpesčius ir mėgautis vandens teikiamais malonumais. Iš kitos pusės, lauko baseinai tampa puikia atrakcija, kuri sukviečia visą šeimą ar draugus ir leidžia mėgautis įsimintinu laisvalaikiu. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, baseinai gali skirtis savo matmenimis, dydžiu ir gyliu, be to, skiriasi baseino formos ir išplanavimas.

Baseinų tipai

Skaityti straipsnį “Lauko baseinai nemokantiems plaukti: ką siūlo gamintojai?” »

Mikroautobusų nuoma Kaune – populiari paslauga gera kaina

Mikroautobusų nuoma KauneVisada tikimasi, kad kelionė bus pakankamai patogi ir neprailgs, tad neretai tenka pasvarstyti, kokios transporto priemonės galėtų geriausiai pasiteisinti. Jei neturite nuosavos transporto priemonės, ar tiesiog norite keliauti su gana didele kompanija, gali praversti ir transporto nuoma. Mikroautobusų nuoma Kaune – tai vis labiau populiarėjanti paslauga, kuri pasiteisina tais atvejais, kada norima keliauti dar patogiau. Įvairios nuomos bendrovės siūlo gana naujus techniškai tvarkingus mikroautobusus, tad galite būti užtikrinti, kad kelionė praeis tikrai sklandžiai.

Skaityti straipsnį “Mikroautobusų nuoma Kaune – populiari paslauga gera kaina” »

Pavasario salotos jūsų lėkštėje ir šiltnamyje

Apie šiltnamiusVos išlenda saulutė, šiltnamiai ima kaupti šilumą, ir ten pradeda busti pirmieji daigai. Tam, kad ten dygtų ne tik piktžolės (kurias vėliau nuravėsite), bet ir jūsų mylimos daržovės, reikia jas pasėti. Šiltnamiai kaina atsiperka, kada visą sezoną kažką auginame. Tada nereikia eiti į turgų ar parduotuvę daržovių bei prieskonių, visko turime tiesiog po ranka.

Rikidėliai, svogūnų laiškai ir salotos, krapai

Tai turbūt bus jūsų pirmiausiai pasėjami augalai. Pamatysite, kad ridikėliai išdygs tikrai greitai, vos per 7 ar mažiau dienų. Svogūno laiškui reikės šiek tiek daugiau laiko sudygti, tačiau ir jis neatsiliks. Krapai bei salotos taip pat iš žemės pasirodys labai greitai. O kai jie pasirodys – reikės kuo greičiau juos laistyti, ravėti ir visai kitaip deramai rūpintis, nes tai leis jau gana greitai ir imti džiaugtis ne tik naujais ūgliais, bet ir valgomu derliumi.

Rimtesni sodiniai

Tokie sodinukai kaip pomidorai, agurkai, moliūgai paprastai yra sudaiginami anksčiau kitur. Dar neprasidėjus pavasariui, jau imame juos iš sėklų daiginti vazonuose. Vėliau iš vazonų persodinami jie į didesnius. Ypatingai daug persodinimų turi patirti pomidorų daigai – jie kilnojami kartais net tris kartus. Tačiau vėliau džiaugtis šiuo derliumi bus ypatingai malonu. Agurkus irgi reikia kelis kartus persodinti, nors galima juos pradėti auginti nuo sėklos ir pačiame šiltnamyje, tačiau ir ten turbūt teks persodinti. Visgi, šių rimtesnių daržovių ankstyvas sodinimas vazonuose reikalingas tam, kad ir derliumi galėtumėte pasimėgauti dar vasarai neįpusėjus, o ne jau besibaigiant. Kadangi šie gana dideli daržovių augalai tįsta į viršų tikrai gana ilgai.

Morkos ir ridikėliai

Skaityti straipsnį “Pavasario salotos jūsų lėkštėje ir šiltnamyje” »

Taupymas statant namą

Nors dažnai kalbame, kad karkasiniai namai kaina apsimoka labiausiai, tačiau neretai galima tiesiog pasitengtipaieškoti ir pigesnių kompleksinių sprendimų. Kaip statyti namus, kad šie kainuotų mažiau? Reikėtų pažvelgti į visą konstrukcijos procesą, į visą namo statybos eigą.

Sienos

Karkasinio namo paprastumasPirmas dalykas, kur galima pataupyti arba išleisti daugiau, statant karkasinį namą, yra lauko sienos. Apskritai ji susideda iš konstrukcinių medžiagų, apšiltinimo ir apdailos. Tai esminiai namo elementai ir jie būtinai turi būti kokybiški, kad atitiktų termovizinius tyrimus, taip pat, kad pasižymėtų geromis garso izoliacijos savybėmis. Tačiau renkantis apšiltinimo medžiagas, arba konstrukcines dalis, jau galima galvoti apie taupymą. Galima statyti iš blokų, akyto betono blokelių, medienos, plytų ir kitų medžiagų, kurios turi savo kainą ir savo savybes. Vėlgi, kuo šiltesnė yra pati statybinė medžiaga (tarkime akyto betono blokeliai), tuo mažiau galima investuoti į šiltinamąją medžiagą, kuri gali būti įvairių rūšių akmens ar stiklo vata. Tačiau jeigu renkamės statyti medinį namą, tuomet ir į apšiltinimą tektų investuoti daugiau, nes reikės užtikrinti geresnę izoliaciją. Galiausiai, apdaila yra tarsi ne pats būtiniausias dalykas, bet niekas nenori pasistatyti funkcionalų, bet bjaurų namą. Visi nori jo gražaus. Taigi, namas gali būti iš medžiagų, kurios galbūt jau ikart jau bus gražios. Tai, tarkime, gali būti rąstiniai namai.

Langų ir durų pasirinkimas

Skaityti straipsnį “Taupymas statant namą” »

Su klase – į Anykščius

Mikroautobusai kelionėmsKaip ir buvo žadėta mūsų vidurinės mokyklos mokiniams, turėjome nusivežti vaikus į kelionę. Tam buvo pasirinkta mikroautobusų nuoma Vilniuje, o taip pat pasitelktas ir mažas mokyklos mikroautobusas. Kelionių organizatoriai sakė, kad mikroautobusų nuoma Klaipėdoje, tiek Kaune ar Vilniuje yra panašiomis kainomis, ir rinktis tikrai yra iš ko. Be to ir autobusai jau kitokie, negu senais laikais. Jei turi puikias kondicionavimo sistemas, yra nauji, turi ir WC viduje, ir užkandžius, kavą, netgi tuos nedidelius interaktyvius ekranus, įmontuotus priešais kiekvieną keleivį. Mūsų klasės ekskursija buvo į Anykščius, kur galbūt jau seniai reikėjo aplankyti kai kurias vietas.

Linksma buvo jau autobuse

Mokiniai yra šaunūs tuo, kad jie ima džiūgauti jau tiesiog sulipę į išnuomotą autobusą. Juos linksmina viskas. Ir tai, kad čia galima spaudinėti tuos ekranus, ir kad kiekvienas sėdi su tuo žmogumis, su kuriuo nori sėdėti, ir aibės kitų dalykų. Taigi, mikroautobuso nuoma tikrai pasitvirtina. Tiek į priekį važiuojant, tiek atgal, mokiniai dainuoja ir dainas, ir jiems tikrai smagu. Mums, suaugusiems, šiek tiek baisu visada dėl vieno. Kad kelionėse vaikai geria alkoholį ir sugeba tai paslėpti. Todėl vis tikriname ir leidžiame jiems suprasti, kad ši kelionė tikrai praeis be svaiginimosi.

Lajų takas padarė įspūdį

Skaityti straipsnį “Su klase – į Anykščius” »