5 populiariausios automobilių problemos žiemą ir kaip jų sėkmingai išvengti!

Foto: Shutterstock.com

Žiema yra iššūkių ir išbandymų kupinas metų laikas ir tai žino kiekvienas vairuotojas. Automobilių vairuotojų žiemos malonumai paprastai susiję su šoniaslydžiu, saulučių piešimu, tačiau tai yra žavinga tik tada, jei yra geros žieminės padangos, kurios apsaugos nuo netikėtų ir nemalonių staigmenų. Todėl šį kartą – šiek tiek daugiau apie tai, su kokiais netikėtumais gali susidurti automobilių vairuotojai, kaip elgtis tokiose situacijose ir kaip dažnai būtent žieminės padangos yra geriausias pagalbininkas!

Ką reikia žinoti apie žieminėms padangoms taisyklių taikymą Lietuvoje?

Kartojimas – mokslų motina, todėl dar kartą priminsime apie taisykles Lietuvoje. Lietuva yra viena iš nedaugelio ES valstybių, kurioje žiemines padangas būtina naudoti pagal įstatymus. Ir jos turi būti naudojamos nepriklausomai nuo oro sąlygų, bet ir tam tikru nurodytu laikotarpiu. Žiemines padangas būtina naudoti visiems automobiliams, kurie važiuoja keliuose.Jos turi būti sumontuotos būtinai nuo lapkričio 10 iki balandžio 1.Taip pat – žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm, bet – kuo gilesnis, tuo geriau. Žinoma – nei vienas sąžiningas servisas neparekomenduos pradėti žiemos sezoną, jei žieminių padangų gylis jau vos tie leidžiami 3 mm, nes žieminės padangos toliau dils, protektoriaus gylis sumažės ir vairavimas taps pavojingu.

Beje – teoriškai žieminės padangos gali būti naudojamos ištisus metus, tačiau tai nėra ekonomiškai naudinga, nes žieminės padangos šiltuoju metų laiku dils daug greičiau nei vasarinės padangos. Žiemines padangas su dygliais galima naudoti tiktai žiemos sezonu, jos turi būti sumontuotos nuo lapkričio 10 iki balandžio 1.

Populiariausios automobilių problemos žiemą

 1. Užstrigimas. Įstrigti galima ir lygioje vietoje, užtenka sniegui nukristi storesniu sluoksniu ant ledo arba ant suspausto sniego! Geros žieminės padangos yra geriausia profilaktika, norint išvengti šios situacijos. Kitais atvejais labai padeda papildomos priemonės – jei varomieji ratai yra užstrigę ir sukasi vietoje, galima pamėginti pakišti po apačia smėlį, pelenus, padėti šakas ar kokią kitą medžiagą, kas galėtu pagerinti sukibimą ir leistų automobiliui išvažiuoti iš užstrigimo vietos.
 2. Automobilis neužsiveda. Kiekvieno vairuotojo baisiausias košmaras – prabusti šaltą rytą ir suprasti, kad mylimiausias automobilis yra užmigęs žiemos miegu ir neužsiveda prašomas. Priežastys tam gali būti įvairios – nuo problemų su starteriu iki banalių – užsikimšusio degalų filtro. Geriausios profilaktikos priemonės – visada turėti po ranka įkrovimo kabelius, taip pat – rūpestingai tikrinti automobilio sveikatą kiekvieną dieną, kad tamsų snieguotą rytą nereikėtų apie tai daugiau galvoti.
 3. Užšalę langai. Vargu ar atsiras bent vienas vairuotojas, kuris bus laimingas valydamas automobilio langus. Norint maksimaliai sumažinti šiam erzinančiai veiklai sugaištą laiką, patartina pasirūpinti atitinkamomis priemonėmis, taip pat – laiku pagalvoti apie tai, kokiame stovyje automobilis paliktas. Sniego ir ledo nuvalymui jokiu būdu negalima naudoti netinkamus įrankius, nes jie gali negrįžtamai subraižyti tiek stiklą, tiek paviršių. Todėl žiemą patį automobilį geriau tik nuvalyti, bet tikrai ne stipriai gremžti. Tuo pačiu priekiniam stiklui rekomenduojama įsigyti magnetais tvirtinamą apdangalą, kuris apsaugos nuo kritulių ir leis sutaupyti laiko ir jėgų prieš išvykstant!
 4. Slysta padangos. Automobiliai yra mieli keturkojai žvėreliai, kuriems žiemą gali slysti kojytės. Ir tai nėra nei saugu, nei malonu. Norint išvengti galimybės, kad žieminės padangos slydinės, pirmiausiai, svarbu pasirinkti geras žiemines padangas. Geros žieminės padangos su pakankamu protektoriaus gyliu, o taip pat ir su tokiu protektoriaus ratu, kuris yra pakankamai gilus ir platus, kad išstumtų sniegą ir vandens kiekį bei išsaugotų stabilų sukibimą su keliu.
 5. Automobilis nuriedėjo į pusnį. Ne visada automobilis patenka į pusnį, kartais pusnys būna prie automobilio, jei kelių valymo mašinos buvo nerūpestingos ir sustūmė sniegą būtent ten, kur jūs stovėjote. Kaip atsikratyti šios nevietoje sustumtos pusnies? Paprasčiausias tikrai bus klasikinis meodas – imk į rankas sniego kastuvą ir atsilaisvink sau kelią. Tiesa, svarbiausia sąlyga – kad kastuvas būtų po ranka!


Foto: Shutterstock.com

Standartinė įranga automobilio bagažo skyriuje – 4 daiktų grupės, kurios būtinai turi būti žiemos metu!

Islandai linkę sakyti – nėra netinkamų oro sąlygų – yra tik netinkamas drabužis. Tai tinka ir automobiliui bei jo įrangai. Pagalvokite apie visas įmanomas situacijas, kas kelyje gali įvykti ir būkite užtikrintas, kad nei vienas kelias nebus per ilgas, nei viena situacija – per sunki! Taigi – ką reikia turėti su savimi, kad žiema nesukeltų rūpesčių?

 1. Darbo įrankiai. Pjūklas ir kirvis. Arba bent jau kirvis. Tai gelbės sitacijoje, kaip ant kelio bus nukritęs medis ir tada, jei teks įstrigti ant ledo paviršiaus – su kirviu galima sukapoti ledą, norint pagerinti sukibimą su keliu. Taip pat kirvis bus naudingas, jei nuspręsite pakeliui nusikirsti kokią Kalėdų eglutę!
 2. Šilti drabužiai. Pirštinės, šviesą atspindinti liemenė ir antklodė. Darbinės pirštinės visada turi būti kartu, nes situacijose, kaip teks susidurti su rimtesniais darbais ir darbo įrankiais, nesušaltų rankos. Šviesą atspindinti liemenė yra ypač svarbi, nes dienos šviesos žiemą yra labai mažai. Ir kiekvienas vairuotojas tikrai žino, kiek nematomi gali būti pėstieji kelkraštyje. Antklodė galėtų praversti įvairiose situacijose – tiek norint nesušalti, laukiant pagalbos kelkraštyje, tiek kritiškose situacijose pakišti po varomaisiais ratais, užtikrinant sukibimą ir tuo pačiu išsilaisvinant iš ledo žabangų.
 3. Elektroninės priemonės. Mobilaus telefono įkrovėjas, žibintuvėlis ir užvedimo laidai. Šie laidai daug vietos neužima, bet kritiškoje situacijoje gali tampti tikru išsigelbėjimu. Šiuo metu rinkoje yra prieinami mobilių telefonų įkrovėjai, kurie veikia su kinetiška energija. Vis dar patartina vežiotis tiek tokį įkrovėją, kuris kraunasi nuo automobilio akumuliatoriaus, tiek tokį, kuris dirba su kinetiška energija. Likti be ryšio sudėtingose situacijose nenorės nei vienas, todėl geriau pasirūpinti jais laiku. Bet žibintuvėlis – jis reikalingas visada! Ypač tamsiuoju metų laiku.
 4. Įranga kovai su sniegu ir ledu. Kastuvas, šluotelė sniegui ir ledo grandiklis. Svarbu, kad ledo grandiklis būtų iš medžiagos, kuri negadina nei stiklo, nei dažų. Kreditinės kortelės ir gerai besilankstantys plastmasiniai įrankiai irgi netiks, nes žymiai kenkia paviršiui. Kastuvas tiks sniego nuvalymui, savo ruožtu, šluotelė – kad nuimtų didžiausią dalį sniego ir nereikėtų važiuoti uždengtu vaizdu. Svarbu atsiminti, kad dažniausiai apsninga nenuvalytas mašinas, todėl su sniegu nugrandymu nereikėtų piknaudžiauti, visiškai užtenka nuvalyti perteklių su šluotele, kad būtų išvengta nešvarumų patekimo ant dažų. Priešingu atveju po stipraus trynimo gali tekti viską perdažyti. Rinkoje prieinamos ir skystos priemonės kovai su ledu, tačiau jos veikia palyginti lėtai ir gali palikti nuosėdas.

Pagal savo nuožiūrą kartu galite prigriebti ir kitus gerus ir naudingus dalykus. Bet pagrindinis principas yra paprastas – žiemą reikia:

 • Gerų žieminių padangų;
 • Priklausomai nuo konkrečių oro sąlygų gali apsvarstyti galimybę naudoti žiemines padangas su dygliais;
 • Važiuoti protingai;
 • Pasiimti priemonės, kurios padės kovoje su sniegu ir ledu;
 • Pasimti avarines įkrovimo priemones, kurios padės nelikti be ryšio.

Foto: Shutterstock.com

Kur ieškoti geriausių žieminių padangų?

Žiema yra puikus metų laikas, jei tam esi tinkamai pasiruošęs. Todėl – patikrink žiemines padangas ir sužinok, ar nėra atėjęs laikas ieškoti naujų žieminių padangų. Apgalvok vairavimo įpročius ir apsvarstyk, kiek praktiškos būtų žieminės padangos su dygliais. Taip pat – įsitikink, ar protektoriaus gylis sezono pradžioje stipriai viršija minimalius 3 mm.

Jei ieškai gerų ir naujų žieminių padangų, žiūrekite internetinėje padangų parduotuvėje Padangos1.lt – čia yra pristatytos geriausios žieminės padangos geriausiomis kainomis nuo visų didžiausių gamintojų. Žiūrėk jau dabar ir užsitikrink saugią žiemą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *