Apšvietimo tendencijos svetainei 2017 – aisiais

Šviestuvai geromis kainomisSvetainė visada buvo ir bus ta erdvė, kurioje itin svarbu tiek sieniniai šviestuvai, tiek visi kiti apšvietimo sprendimai. Kodėl? Nes čia atsipalaiduojame, čia ilsimės, čia leidžiame tą jaukų ir brangų laiką su šeima. Tačiau nebūtina iškart pirkti viską, ką pigiausio ir su akcijomis bruka prekybos centrai. Reikia šviesos? Reikia ne tik jos, bet ir gražių šviestuvų, kurie padėtų tik dar geriau atskleisti interjero stipriąsias puses. Taip ir padarykite, prieš tai sužinoję, kokios 2017 – ųjų apšvietimo tendencijos puikiai tiktų stilingai svetainei.

Prabanga ir blizgučiai

Įdomi šiais metais išryškėjusi apšvietimo ir šviestuvų tendencija galima atsirado kaip opozicija minimalizmui interjerui. Tiek lubiniai, tiek sieniniai šviestuvai staiga pasipuošia Lady Gaga brangakmeniais ir blizgučiais. Tai ne disco stilius, o kažkas, kas primena karalystes ir karalių prabangą. Žinoma, iš tiesų deimantinio liustro namie nekabinsite, tačiau galite pasirinkti tokį, kuris savo blizgiais paviršiais, sumaniomis formomis suteikia prabangos pojūtį be kičo prieskonio.

Laikina lyg šiuolaikinis menas

Kaip ir kasmet, ir toliau tiek sieniniai šviestuvai, tiek kitos apšvietimo jungtys vis dar laikosi „contemporary art“ tendencijos ir mielai siūlo interjerui šiuolaikinio meno pojūtį. Tai tam tikrų neįprastų formų šviestuvai ir toršerai. Kol jie neįjungti, net neįtari, kad to daikto paskirtis yra iš tiesų šviestuvas. Galima įsivaizduoti, kad menininkai yra pagaliau radę nišą, kur jie gali kurti norimą erdvinį meną ir jį pardavinėti, nes jam suteikiama šviestuvo funkcija, į skulptūrą įmontavus reikalingus apšvietimo elementus. Tiesa, ir šiuolaikinėje skulptūroje bei erdviniame mene yra tam tikros tendencijos. Iš kurių kaip itin ryškią dabar būtų galima išskirti laikinumo pojūtį. Šviestuvų formos glai būti sukurtos taip, tarsi sudužusios ir į šalis besisklaidančios šukės. Arba kaip prisirpusi vynuogių kekė, kuri jau visai tuoj nukris. Kažkas, kas dar vos laikosi, ir tuojau išsibarstys. Žinoma, tai tik kuriamas įspūdis, nes tikrai geri dalykai yra patvarūs ir taip greitai nebūna sunaikinami.

Juoda lempa

Kaip atskirą šviestuvų rūšį galima išskirti juodą lempą didžiuliu gaubtu. Tai netgi gali būti didelis juodas toršeras, kuris, kol neįjungtas, panašus į ateivius iš „Kosminės Odisėjos“ (juoda monolitinė plokštė), tačiau apskritai reikėtų tai vertinti kaip kažką originalaus interjere. Tiks ne kiekvieniems namams, ne kiekvienam kambariui, tačiau ten, kur tiks, neabejotinai sukels daug kalbų ir atkreips į save dėmesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *