Atsargumo priemonės, dažant langus

Net ir seni plastikiniai langai gali būti atnaujinami, perdažomi. Tam, kad TIKS ar kiti langai būtų dažomi, žinoma, reikia turėti specialias priemones. Beje, dažyti visada lengviau medinius langus, ‘nes su medžiu gali sužaisti daugiau dažymo variantų. Visgi, tenka pripažinti, kad langų atnaujinimas yra vienas geriausių dalykų, ir su puikiai atrodančiais langais ir visas kambario vaizdas gali pasikeisti.

Ką pakeis nudažytas langas

LangaiGalvojate, kad nudažytas langas ne toks ir svarbus? Klystate, nes būtent tinkamai nudažyti langai galės suteikti daugiausiai įspūdžio jūsų būstui. Iš tiesų, jeigu plastikiniai langai, arba mediniai TIKS langai yra nudažyti tinkama spalva, jie visiškai keičia fasadą bei vidų. Fasadui didžiausią įtaką darys, jeigu langus dažysite kokia nors ryškia spalva, kai pats fasadas bus vientisos spalvos. Žinoma, tokius autonomiškus eksperimentus geriausia daryti tada, kai puikiai žinote savo galimybes. Kai tai yra nuosavas namas ir niekas dėl to neprieštarauja. Daugiabučiai su visais skirtingais langais ir balkonais atrodo ne taip gerai. Vidaus interjerui gražiai nudažyti langai taip pat svarbu. Tarkime, 20 metų senumo mediniai pajuodę langai kuria prastai atrodančio kambario vaizdą, jame tamsu ir niūru. Bet jeigu langus nudažote baltai, tada viskas atspindi šviesą ir tokiame kambaryje iškart susikuria jaukumo, naujumo įspūdis.

Apsaugos

Žinoma, dažant reikia labai saugotis, kad neužtikštų dažų ten, kur jų neturėtų būti. Kodėl sakoma „plastikiniai langai“, ar tai reiškia, kad stiklą pakeičia plastikas? Tikrai ne. Langai išlieka stikliniai, tik aplink juos esantis rėmas yra plastikinis ir labai sandarus. Taigi, tiek dažant plastiką, tiek medį, jūsų užduotis yra saugoti, kad dažų nepatektų ant stiklo. Dėl to galima ant jo klijuoti specialius lipdukus, tinka ir klijuojamas popierius, laikraščiai. Jeigu matote, kad kažkur užtiško, nuvarvėjo dažų – nuvalykite viską kuo greičiau, kol niekas nepridžiuvo. Kartais žmonės galvoja, kad pirma viską nudažys, tada viską nuvalys, nes taip susitaupys laiko. Tačiau taip jie labai klysta. Viską reikia daryti iš karto, kitaip gal net nebus galimybės kažką nuvalyti – teks gramdyti.

Keli sluoksniai

Medžio rėmą galima dažyti kad ir vienu sluoksniu, jeigu pasirenkamas sendintas netobulas stilius. Tačiau paprastai dažome keliais sluoksniais, siekiant tvarkos įspūdžio. Plastiką būtinai teks dažyti keliais sluoksniais, nes ant jo dažai pasiskirsto labai neklusniai, taigi, reikia po pirmojo dažų sluoksnio dar viską išlyginti antru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *