Dantų higiena po odontologinių procedūrų

Ištraukus protinius dantis arba atlikus burnos higienos procedūrą, pasirodo, ne tik reikia kitos dantu pastos, bet ir iš esmės pakeisti burnos priežiūros ritualus. O tokį dalyką, kaip balinančios dantu pastos, galima išvis apskritai tiesiog pamiršti.

Po burnos higienos

Dantų pasta šeimaiNors pati frazė burnos higiena skamba gana nekaltai, tarsi tik švelnus burnos praskalavimas, iš tiesų tai netgi skausminga procedūra. Apnašos ir akmenys nuo dantų nuimami be nuskausminimo, naudojant šveistuvus tiek rankiniu, tiek mechaniniu būdu. Galima įsivaizduoti, kaip nuo senos sienos su švitriniu popieriumi arba diskeliu elektriniu būtų pašalinami nešvarumai. Po tokios procedūros dantys būna nepaprastai jautrūs. Jokiu būdu negalima naudoti balinančios dantu pastos, nes ji visiškai netinka jautriems dantims, kadangi ir taip veikia it savotiška higiena ir dantis balina. Reikia specialios dantu pastos jautriems dantims, kurios visada galima rasti vaistinėse ar specializuotose dantų priežiūros parduotuvėse. Taip pat reikia nusipirkti specialaus skalavimo skysčio bei su juo skalauti dantis. Tai reikalinga siekiant išvengti užkrėtimo ir uždegimo. Skystis ramina ir dezinfekuoja burną. Taip pat po burnos higienos procedūros derėtų vengti labai šalto ar karšto maisto valgymo, pirmą parą negalima valgyti ir gerti jokių dažančių gėrimų, maisto.

Po dantų rovimo

Jeigu jums atėjo metas išrauti dantis, tuomet nusiteikite, kad teks skirti laiko ir sveikimui. Raunant tik vieną, o dar ir nekomplikuotą, dantį, sveikimas yra trumpesnis. Gali būti, kad tik patins, vėliau šiek tiek maus, dar vėliau bus šiek tiek nemalonu, bet paskui greitai praeis. Jeigu raunami du ar daugiau dantų, o jų šaknys buvo užsirietusios ir rovimas buvo sudėtingas – sveikti reikės ilgai. Grįšite namo sutinę kaip arbūzai, žandai bus dideli, gal net bus mėlynių ant veido. Be to, jausite didelį skausmą, bus kraujavimas iš tų vietų, kur išrautas dantis. Kokia turėtų būti priežiūra, kai išraunami dantys? Dantų pasta pradžioje gal net nebus reikalinga, nes vengsite išvis kliudyti dantis. Kaip ir burnos higienos atveju, reikės skalauti burną du kartus per dieną specialiu (tuo pačiu) dezinfekuojančiu skysčiu. Tik ne pirmą dieną, nes pirmą dieną stiprus skalavimas gali išrauti krešulius ir paskatinti (atnaujinti) kraujavimą. Taip pat reikėtų stengtis nevalgyti kieto maisto. Ko jūs ir taip turbūt nedarytumėte, mat maistas būtų sunkiai įkandamas, būtų jaučiamas skausmas. Nuo skausmo rekomenduojama gerti įprastus nuskausminančius vaistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *