Didžiausios vestuvių išlaidos: sodybos nuomai

Planuojantiems vestuves didžiausiu išlaidų pareikalaus sodybos nuoma, jei bus nuspręsti šventę daryti sodyboje. Rezervuoti sodybą verta jau dabar, nes greitu metu pageidaujamų vietų gali ir nebelikti – juk visi jau daugiau ar mažiau žino savo vedybų datas.

Kainą labai koreguoja sodybos vieta

Sodyba poilsiuiJeigu sodyba kur nors numesta laukuose, kur ją sunku privažiuoti, kur nėra gražu, tuomet ir kaina tokios sodybos bus mažesnė. Tačiau, kai sodyba yra prestižinėje kurorto vietoje, kai pro langus atsiveria nuostabūs upės ar ežero vaizdai – tuojau pat auga ir tokios sodybos kaina. Taigi, jeigu norite tokioje sodyboje surasti laimę, tą padaryti galite, tačiau reikės ir plačiau praverti piniginę.

Svarbu ir, kiek žmonių talpina

Žinoma, tai, ar sodyba maža, ar didelė, visuomet lieka svarbiu klausimu. Jeigu ji talpina nedaug žmonių, iki 20, tai ji galbūt tinkama kompaktiškiems gimtadieniams, nedidelėms šventėms. Didesnės sodybos talpina iki 35, 40 ar net 80 žmonių ir yra pritaikytos kur kas didesnėms šventėms. Kainuoja atitinkamai brangiau.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Renkantis sodybą vestuvėms, tikrai geriau žvelgti plačiau negu viską matuoti tik kainos kriterijumi. Štai į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį:

– Ar sodyboje galima triukšmauti? Klauskite sodybos savininkų, o ir patys pabandykite pamąstyti. Jeigu sodyba yra pačiame miestelyje ar tiesiog matosi šalia esantys gyvenamieji namai, turite suprasti, kad kelti daug triukšmo tokioje sodyboje negalėsite, o sulaukę 10 vakaro dar ir visai primažinsite muziką. Taigi, tai turėtų jums būti aktualu, nes švęsti per vestuves paprastai visi nori garsiai ir trankiai: rinkitės tokią sodybą, kurioje galėtumėte tą daryti.

– Ar yra normalus privažiavimas? Jeigu teks valandų valandas tarp miškų ieškoti rožinio balionėlio ant šakos, rodančio, kad gal važiuojate teisingu keliu, tuomet sodybos nuomotis tokioje vietoje gal ir reikėtų vengti. Visgi, nei užklupti liūties atveju nesinorėtų, nei apskritai apsunkinti atvykimą visiems svečiams, muzikantams, maisto tiekėjams ir kt.

– Kaip elgiasi ir kur gyvena sodybos savininkai? Liūdna, bet pasitaiko, kada ir gražiausią šventę gali sugadinti būtent sodybos savininkai. Jeigu jie patys yra išgeriantys, jeigu staiga ima nesuprasti, iš kur čia privažiavę tiek žmonių, jiems galiausiai visa tai ima labai nepatikti ir jie gali tikrai sukelti nemažą skandalą. Tad būtinai prieš nuomojantis sodybą šventei, įsitikinkite, kad tą darote pas tinkamus žmones, pabendraukite su jais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *