Kaip auginti česnakus šiaurės Lietuvoje?

Česnakas yra daržovė, kuri buvo naudojama dar senų senovėje. Tai neturėtų stebinti, nes česnakas yra labai vertinga daržovė, dažnai vadinama natūraliu antibiotiku, o česnakų auginimas – labai paprastas ir nereikalaujantis daug priežiūros, pastangų bei erdvės sode ar darže. O kur dar jo skonis ir universalios savybės, kai jis yra naudojamas kaip prieskonis. Be to, česnakų derlius būna pakankamai gausus: viena česnako galvutė gali duoti 5-10 naujų galvučių derliaus.

Patyręs sodininkas gali žinoti kaip sodinti česnaką ir panašius augalus, kurie yra populiarūs Lietuvoje, be didesnių problemų. Tačiau mažiau patyrusiems vis tiek gali kilti klausimų. Todėl mes jums parengėme gidą kaip auginti česnakus, kuris turėtų atsakyti į visus rūpimiausius jūsų klausimus.

Kur sodinti česnaką?

Česnakas turėtų būti sodinamas ten, kur neseniai buvo auginami česnakai arba kitos svogūninės daržovės. Česnakas geriausiai auga tokioje žemėje, iš kurios paviršiaus yra pašalinami visi akmenys, o žemė – supurenama ir atitinkamai patręšiama.

Kaip sodinti česnaką?

česnakų auginimasČesnakų sodinimas nėra sodėtingas. Išsirinkus vietą pagal aukščiau pateiktas rekomendacijas ir tinkamai paruošus žemę, visa kita yra vieni juokai. Pirmiausia jums reikėtų atskirti česnako galvutes ir sodinti jas 10-15 cm vieną nuo kitos. Kiekviena galvutė turėtų būti sodinama taip, kad smailusis jos galas būtų viršuje. Tiesiog įspauskite galvutę apie 4 cm į žemę ir palaistykite, jei matote, kad žemė yra sausa. Štai ir viskas!

Skaityti straipsnį “Kaip auginti česnakus šiaurės Lietuvoje?” »