Ką verta žinoti prieš ruošiantis imti paskolą būstui?

PaskolaPaskolų ėmimo sąlygos nuolat gerėja, todėl nieko keisto, jog vis daugiau žmonių lieka patenkinti naujais būstais, kuriuos įsigyti padeda pigios paskolos. Žinoma, tikrai ne kiekvienam galima gauti puikiomis sąlygomis pasižyminčias paskolas, tačiau turint gerą reputaciją ir finansinį stabilumą, galima tikėtis geriausio. Kad paskolos ėmimas būtų sklandus labai svarbu apsvarstyti kelis pagrindinius dalykus. Paskola turi būti apgalvota ir pasiimama tinkamu laiku. Skubios paskolos, kai imama nedidelė suma taip neįpareigoja, todėl nereikia tiek daug ruoštis, o suteikti ją gali kredito įmonės net labai puikiomis sąlygomis. Tačiau būsto paskola yra kiek rimtesnė ir dažnai įpareigojanti labai ilgam laikui. Taigi, kad paskola neapsunktų, verta žinoti kelis patarimus.

Labai svarbus dalykas, kurį būtina žinoti yra tai, kad prieš imant paskolą reikia turėti sutaupius ir savų lėšų. Labai dažnai bankas prašo bent 15 procentų norimo būsto kainos, tai būna pradinis įnašas, kuris reikalingas, nes bankas dengia maksimaliai 85 procentus būsto vertės. Įmonės bei bankai gali prašyti ir didesnio įnašo – tai priklauso nuo to ar kandidatai į paskolą yra patikimi, su gera mokėjimų istorija, be finansinių įsipareigojimų ar ne. Būtent tuomet, kai imantys paskolą žmonės puikiai atitinka idealaus skolintojo apibrėžimą, įmanomos pigios paskolos, su mažesnėmis palūkanomis.

Skaityti straipsnį “Ką verta žinoti prieš ruošiantis imti paskolą būstui?” »

Skolų atsikratymas

2018 metams įsibėgėjant net keli šimtai tūkstančių lietuvių turi įsiskolinimų greitųjų kreditų bendrovėms. Jie galėjo būti paimti kaip gelbėjimosi ratas skęstant skolose ar ištikus kitoms problemoms. Bet nevisada ir nevisi supranta, kad greitieji kreditai – tik laikinas problemų sprendimo būdas. Galiausiai pasiskolintus pinigus reikia grąžinti. O prie jų dar reikėtų pridėti ir apvalią sumelę, kuri susikaupia dėl didelių palūkanų normų. Priklausomai nuo pasiskolintos sumos ir kitų administracinių mokesčių, palūkanos gali sudaryti netgi didesnę sumą nei tą, kurią pasiskolinote. O kai ateina laikas pradėti kreditus grąžinti, tuomet kiekvienas nori kuo greičiau atsikratyti įsiskolinimais.

Todėl savaime aišku kodėl paskolų refinansavimas šiuo metu yra tokia populiari paslauga. Nors teikiamas tų pačių greitųjų kreditų bendrovių, refinansavimas leidžia sumažinti turimų įsiskolinimų sukeliamus nepatogumus. Tai – didelis privalumas, net nekreipiant dėmesio į tą faktą, kad refinansavimą gaunantiems įsiskolinusiems asmenims dažniausiai leidžiama pasiskolinti papildomai. Pastarasis faktas yra labai įdomus vien todėl, kad be refinansavimo taip įsiskolinę žmonės pasiskolinti papildai tikrai negalėtų.

PaskolosRefinansavimas ne šiaip yra populiari paslauga. Tai tuo pačiu yra vienas populiariausių ir efektyviausių būdų atsikratyti skolų. Taip, tą galima laikyti papildoma paskola ir sakyti, kad tai yra ugnies gesinimas ugnimi. Tačiau kuo refinansavimas skiriasi nuo įprasto papildomo skolinimosi yra tai, kad jis leidžia sumažinti įsiskolinimus. Papildomas skolinimasis nėra privalomas. Jei pasirenkate tokia teise nepasinaudoti – jūsų efektyvi mokestinė našta gali sumažėti net daugiau nei 10%. Nereikia bijoti jei jūsų finansinė situacija – nepavydėtina. Refinansuotojai yra pasiryžę padengti skolas nepriklausomai nuo įsiskolinimų dydžio. Dažnai yra taip, kad kuo daugiau įsipareigojimų – tuo noriau kreditoriai yra linkę padėti. Logika labai elementari ir paprasta: kuo didesnės sumos refinansavimo yra prašoma, tuo daugiau jie iš to uždirbs. Tokia paslauga nesuteikiama tik išimtinais atvejais; pavyzdžiui, kai plika akimi matyti, kad klientas nesugebės atlikti net pirmosios kredito įmokos.

Skaityti straipsnį “Skolų atsikratymas” »