Gipso kartono lubos: privalumai ir minusai

Tvarkant namų lubas reikia apgalvoti, kokiomis priemonėmis geriausia ir paprasčiausia yra jas sulyginti. Juolab, jeigu luboms norite suteikti daugiau individualumo, padaryti jas kabančias – naudinga plačiau susipažinti su gipso plokštėmis, kurios ir padeda pasiekti optimalų rezultatą.

Lubos iš gipso plokščių – geriausias pasirinkimas

Gipso plokštės, kurios tampa Jūsų lubomis, pritvirtinamos naudojant specialų karkasą, kuris tvirtinamas prie lubų. Prie karkaso vėliau tvirtinamos ir plokštės, kurios ir atlieka „naujų“ lubų funkciją. Žinoma, kai lubos yra pritvirtinamos – jas reikia užglaistyti, sulyginti ir nudažyti pagal savo poreikius. Kadangi plokštės yra lygios – jas sumontavus nereikės skirti daug laiko lyginimui ar ieškoti būdu, kaip jas padaryti patrauklesnėmis. Na, o luboms lygumas yra būtinas, kadangi nuo jo labai dažnai priklauso koks apšvietimas bus pasirenkamas ir kaip tas apšvietimas bus montuojamas. Kai pačios lubos būna nelygios – plokštės jas padeda sulyginti. Tai taip pat puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai lubos yra labai aukštos ir norisi jas padaryti bent kiek žemesnėmis. Kam to reikia? Kadangi itin aukštai pakabintas apšvietimas tinkamai neatlieka funkcijų, o per ilgą laidą nusileidusi lempa atrodo nepatraukliai.

Gipso plokštėsŽinoma, palikus tarpą tarp lubų bei plokščių galima suslėpti visus apšvietimo laidus, tad namai taps dar gražesni bei jaukesni. Galiausiai, ant laidų paprasčiausiai nesikaups dulkės.

Knauf gipso plokštės taip pat labai puikiai izoliuoja nemalonius garsus, tad jeigu gyvenate bute ir Jums nuolatos girdi virš Jūsų esantys kaimynai – siūlome lubas padengti plokštėmis.

Naujų gipskartonio lubu montavimas ir darbų palikimas specialistams

Gipso plokštės labai giriamos ne tik dėl aksčiau mūsų išvardytų privalumų, tačiau ir dėl paprasto montavimo. Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris dažniausiai darbus stengiasi atlikti pats, o ne palikti juos specialistams – tokiu atveju plokštės yra geriausias pasirinkimas. Na, bent jau kur kas geresnis nei kad tinkavimas, kuris labai dažnai reikalauja profesionalų rankos. Paprasčiausiai, plokštės yra labai didelės, tad uždėjus vieną plokštę jau padengsite didelę dalį kambario. Žinoma, pačiam sunku laikyti iškėlus rankas į viršų, tad pasikvieskite pagalbą, kuri Jums padės. Tačiau ta pagalba neturi būti profesionalas, tad jam ir nereikės mokėti. Priešingai nei nusprendus tinkuoti sienas. Tam jau reikia specialisto, kadangi tinkamai užtinkavus galima matyti nelygumų, lubos neatrodys gražiai, gali net pradėti kristi tinkas.

Taigi, pasirinkus gipso kartonus galite būti tikras, kad juos gana nesunkiai sumontuosite ir pats.

Antrų lubų kūrimas ant lubų?

Gipso plokštės labai pasitarnauja ne tik tuomet, kai norisi sulyginti visas sienas. Jos labai mėgstamos ir tokiu atveju, kai norisi sukurti kiek išskirtinius, individualius namus. Tokiu atveju ant įprastų lubų kabinamos kitos lubos, kuriose dažniausiai montuojamas šviestuvas. Toks estetinis sprendimas suteikia kambariui jaukumo bei išskirtinumo. Antrų lubų kūrimui ir yra naudojamos plokštės iš kurių galima išpjauti norimą formą. Dažniausiai standartinės kvadratinės lubos yra tik galimybė. Kai plokštė taip lengvai pjaunama – galite montuoti netradicines, dėmesį patraukiančias lubas.

Antrosios lubos ant pirmų dažniausiai primontuojamos naudojant medinius laikiklius arba metalines virveles, kurios jau iš savęs yra gana gražus interjero sprendimas, kuris suteikia luboms išskirtinumo. Tuomet vienas lubas galima nudažyti viena spalva, o kitas – kita. Galutinis rezultatas tikrai nustebins net Jus pačius. Juk gipso kartonai turi tiek daug funkcijų!

Iš gipso kartono sukurtos lubos Jums tarnaus ilgai bei sėkmingai. Tad pasirinkite patikimą sprendimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *