Kaip pasirinkti tinkamą verslo valdymo sistemą (ERP): 5 Kriterijai

Verslo valdymo sistema (VVS) – tai rinkinys įrankių, kurie padeda įmonėms efektyviai valdyti ir koordinuoti savo veiklą siekiant užsibrėžtų tikslų. Tai apima įvairias funkcijas, tokias kaip finansų, žmogiškųjų išteklių, tiekimo grandinės, klientų santykių ir duomenų valdymas. VVS suteikia struktūrą, leidžiančią įmonėms efektyviai paskirstyti išteklius, reaguoti į rinkos pokyčius, gerinti operacinį našumą ir palaikyti tvarią plėtrą.

Kadangi skirtingų verslo valdymo, arba išteklių valdymo, sistemų pasirinkimas yra nemažas, įmonėms yra itin svarbu pasirinkti pačią tinkamiausią sistemą savo poreikiams. Tai yra ypač todėl, nes verslo valdymo sistemos diegimas yra laiko ir išlaidų reikalaujantis procesas. Tad, pasirinkdami teisingai dabar, išvengsite bereikalingo išteklių švaistymo ateityje. Štai penki pagrindiniai kriterijai į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis geriausią VVS savo verslui.

1. Verlo poreikių atitikimas

Verslo valdymo sistemos diegimasVisų pirmiausia, prieš pradedant žiūrinėti skirtingas verslo valdymo sistemas, įmonei reiktų pilnai ir aiškiai suprasti savo poreikius. Atsakykite į tokius klausimus kaip “su kokiomis problemomis susiduriame dažniausiai?”, “kurie verslo procesai galėtų būti efektyvesni?”, “kurios sistemos funkcijos mums yra prioritetinės?” bei “kaip atrodo mūsų 5-erių metų planas?”. Susikurkite dokumentą, kuriame aiškiai apibrežiate šiuos poreikius.
Tai išsiaiškinę, galite pradėti ieškoti būtent tų sistemų, kurios atitinka Jūsų poreikius ir ilgalaikius tikslus. Galvokite ne tik apie funkcijas, kurių reikia dabar, bet ir apie tas, kurių gali papildomai prireikti ateityje. Aiškiai žinodami, ko reikia Jūsų įmonei, galėsite lengviau atsirinkti potencialias sistemas, kurios pateikia geriausius sprendimus.

2. Sistemos kaina

Verslo valdymo sistemos toli gražu nėra pigus malonumas, tačiau jų kainos gali ženkliai skirtis viena nuo kitos. Todėl yra būtina iš anksto išsiaiškinti preliminarią sistemos įsigyjimo kainą, kol nepradėjote gaišti jai laiko. Tai įtraukia ne tik prenumeratos kainą vartotojams, bet ir visą įsidiegimo kainą, apmokymus ir priežiūrą ateityje. Jeigu Jums reikia pritaikytų / nestandartinių sprendimų, ši kaina kils dar labiau. Dažniausiai, preliminarią kainą gali pateikti Jūsų pasirinkti sistemos diegimo partneriai, sužinoję Jūsų poreikius.

3. Plėtros galimybės ateityje

Vienas iš pagrindinių verslo valdymo sistemų privalumų yra jų lankstumas bei plėtros galimybės ateityje. Jos lengvai prisitaiko prie augančio verslo ir besikeičiančių jo reikalavimų, tad sistema galima naudotis daug metų, be didelių papildomų išlaidų. Tačiau, įmonės dažnai padaro klaidą pasirinkdamos sistemas, kurioms trūksta tokio lankstumo, taip užkirstamos kelią pokyčiams ateityje. Tad, prieš rinkdamiesi VVS, išsiaiškinkite, ar ji sugebės prisitaikyti prie Jūsų įmonės augimo bei atitiks ateities planus.

4. Sistemos patogumas ir paprastumas

Žmonės dažnai, klaidingai mano, kad visos išteklių valdymo sistemos yra be galo sudėtingos. Tai nėra tiesa. Nors senesnės programinės įrangos gali būti komplikuotos ir turėti bereikalingai sudėtingus procesus, yra ir daug paprastesnių, vartotojui draugiškų sistemų. Šios yra ne tik patogios, bet ir nestokoja galingų funkcijų ir galimybių.

Pasirinkdami vartotojui draugišką sistemą užtikrinsite, kad darbuotojams ją bus lengviau išmokti ir naudoti visu 100%. Tad, prieš priimdami sprendimą, peržiūrėkite sistemos prezentacijų, išmėginkite demo versiją arba susiraskite vaizdo įrašų. Taip pat, visada verta pasidomėti ar sistema turi ir mobiliąją programėlę – ši prideda dar daugiau patogumo, ypač dažnai keliaujantiems darbuotojams.

5. Patikimumas ir pagalba

Galiausiai, nepamirškite patikrinti, ar sistema yra patikima bei teikia pakankamai pagalbos savo vartotojams. Tai galite išsiaiškinti peržiūrėję sistemos atsiliepimus iš jau esamų vartotojų. Atkreipkite dėmesį į vartotojų skaičių bei sistemos problemas ar trūkumus, su kuriais jie dažniausiai susiduria.

Taipogi, iš atsiliepimų galite sužinoti, ar lengva gauti pagalbos susidūrus su problemomis. Galbūt pati sistema turi gerą pagalbos komandą ar didelę vartotojų bendruomenę. Atsižvelkite ir į sistemos diegimo partnerių partnerių pasirinkimą.

Išvada

Verslo valdymo sistemos diegimas nėra greitas procesas. Todėl, kad priimtumėte patį tinkamiausią sprendimą savo įmonei, svarbu išsamiai apgalvoti visus šiuos kriterius bei tiksliai išsiaiškinti, ko tikitės iš norimos verslo valdymo sistemos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *