Įdomūs faktai apie nešiojamus kompiuterius

NešiojamiejiNešiojami kompiuteriai – viena pažangiausių šių laikų technologijų. Jie ypač patogūs ir gali būti naudojami beveik visur: traukinyje, lėktuve ir visose kitose vietose, kuriose yra prieiga prie interneto ryšio bei kištukinis lizdas. Dažniausiai pasitaiko du vartotojų tipai: tie, kurie įrenginį naudoja tik išskirtiniais atvejais, pavyzdžiui, keliaudami, ir tie, kuriems nešiojami kompiuteriai – neatsiejama darbo bei laisvalaikio dalis. Tad jei priklausote antrajai vartotojų kategorijai, jums tikriausiai bus įdomūs faktai apie nešiojamus kompiuterius, kurių galbūt dar nežinojote!

  1. Nešiojami kompiuteriai sunaudoja 90 proc. mažiau elektros energijos, todėl jei saugote aplinką ir stengiatės jai daryti kuo mažesnį poveikį, tai puikus būdas taupyti gamtos išteklius.
  2. JAV oro uostuose per savaitę vidutiniškai pavagiama arba pametama apie 12 tūkst. nešiojamų kompiuterių.
  3. Remiantis statistika, net 68 proc. žmonių nešiojamus kompiuterius naudoja darbui, 21 proc. – pramogoms (žiūri filmus, žaidžia žaidimus ir pan.).
  4. Daugiau nei 70 proc. nešiojamų kompiuterių savininkų pasirūpino, kad jų prietaisai turėtų integruotą interneto ryšį.
  5. Daugelis pavargusių žmonių nešiojamus kompiuterius naudoja kaip pagalves ant kurių užmiega.
  6. Ekspertai atrado būdą, kaip sukurti nešiojamą kompiuterį, kurį žmonės galėtų įsigyti už 100 dolerių. Tokie nešiojami kompiuteriai būtų skirti šalims, kuriose vyrauja žemas pragyvenimo lygis. Taip būtų skatinama technologijų raida ir paplitimas.
  7. Lengviausias nešiojamas kompiuteris pasaulyje sveria vos 365 gramus. Tačiau tai tikrai nepakenkė jo parametrams: kompiuteris turi 40 GB atminties ir yra pakraunamas specialiai sukurta baterija.
  8. Ploniausias nešiojamas kompiuteris pasaulyje – Lenovo Yoga 3 Pro. Jo storis – 12,8 mm.
  9. Brangiausi nešiojami kompiuteriai pasaulyje kainuoja daugiau nei 1 milijoną dolerių. Žinoma, jie gaminami tik rankomis, o kiekvienas klientas gali pats suprojektuoti specialiai jam pritaikytą dizainą bei norimas funkcijas ir parametrus. Korpusas gali būti pagamintas iš medžio ar tauriųjų metalų, pavyzdžiui, platinos. Įjungimo mygtukas – specialiai apdirbtas deimantas. Turbūt sunku patikėti, kad yra žmonių, kurie tiek investuoja į savo kompiuterį, tiesa?

Nuoroda: https://fortakas.lt/nesiojami-kompiuteriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *