Kiek kainuoja kelionės draudimas ir kokias žalas, patirtas kelionėje atlygina?

Apsilankyti draudimo kompanijos if.lt svetainėje verta net ir tada, kai labai skubate, dedatės lagaminus ir paskutinę akimirką planuojate kelionę. Keliones draudimas – tai taip pat svarbus jūsų atostogų ar nuotykio komponentas. Taip, kaip žvelgiame į poreikį pasiimti pasą, kremą nuo saulės ar skėtį, taip pat turėtume vertinti ir kelionės draudimo poreikį.

Kiek kainuoja kelionės draudimas

If.ltKaip ir draudžiant bet kokį turtą, galima rinktis norimą draudimo sumą. Apdraudę kelionę mažesne suma, galėsite sumokėti pigiau. Tačiau draudiminiu atveju ir suma atitinkamai bus mažesnė. Taip pat draudimo kaina priklausys nuo kelionės draudimo komponentų. Pats pagrindinis draudimo paketas apima tiesiog būtinosios medicininės pagalbos draudimą. Taip pat labai svarbus ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Papildomai galima draustis kelionės išlaidų draudimu, bagažo draudimu, civilinės atsakomybės draudimu (jeigu reikalingas ir automobilis kelionėje). Priklausomai nuo to, kokias draudimo rūšis ir kokiai draudžiamajai sumai pasirinksite, atitinkamai kainuos ir jūsų draudimas. Kainai įtaką taip pat darys ir tai, ar keliaujate ramiai atostogauti saugioje teritorijoje, ar užsiimsite rizikingomis veiklomis (pvz., slidinėsite) arba keliausite į nesaugias karo zonas.

Kokias žalas padengs

Kaip jau turbūt supratote, draudimas galės atlyginti žalas, priklausomai nuo to, kokias draudimo sritis būsite apmokėję.

Štai medicininis kelionės draudimas – tikra būtinybė kiekvienam, planuojančiam kelti koją iš Lietuvos. Savoje šalyje esame įpratę nesirūpinti tokiais klausimais, kaip kad, kas užmokės gydytojui, jeigu staiga susirgsiu ar susilaužysiu koją. Kadangi esame drausti valstybiniu socialiniu draudimu. Tačiau užsienyje yra kita sveikatos sistema. Nors Europos sąjungos šalyse galima gauti dalį medicininių paslaugų nemokamai (o ypač tada, kai turime su savimi Europos Kortelę), tačiau tai neužtikrina, kad bus padengtos visos sumos. Kadangi priklausomai nuo šalies, galioja vietos įstatymai, ir nors Lietuvoje dauguma pirminės sveikatos paslaugų piliečiams teikiama nemokamai, tačiau užsienyje gali tekti mokėti kažkokią to dalį arba bent jau už Greitosios pagalbos kurą. Kadangi taip pat moka ir vietiniai gyventojai. Taigi, kelionės medicinos draudimas apsaugo nuo tokių išlaidų.

Kelionės nuo nelaimingų atsitikimų draudimas padengia išlaidas, jeigu susilaužote kaulus, patiriate traumas. Svarbu iškart registruoti įvykį ir rinkti jį įrodančius medicinos išrašus.

Kelionės išlaidų draudimas padengia tas papildomas sumas, kurios gali susidaryti, jeigu bus atšauktas skrydis, pakeistas bet koks anksčiau suplanuotas kelionės elementas (pvz., jeigu jūsų nebepriimtų viešbutis ar kt.).

Bagažo draudimas padengia išlaidas, patirtas dėl lėktuve dingusio bagažo arba netgi ir dėl vėluojančio, ne ten nuskraidinto jūsų bagažo.

Tad drauskitės ir keliaukite ramiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *