Interviu apie gyvenimą svetur

Ne vienam lieutvaičiui vis apsuka galvą kalbos apie Angliją ir apie tai, kad ten pasalpos didžiausios, net dirbti neturi. Kaip iš tiesų yra? Ar vis dar verta emigruoti į ūkanotąją salą? Kalbamės su ten gyvenančia Emilija.

Kodėl iškeliavote į Angliją?

Jeigu kas nors prieš 20 metų man būtų pasakęs, kad aš ten išvažiuosiu ir gyvensiu, būčiau nė už ką nepatikėjusi ir nušvilpusi tą žmogų kaip kokį prastą atlikėją nuo scenos. Buvau patrakusi Vilniaus pankė, visada pabrėžianti, kad myliu savo šalį ir iš jos nė neketinu trauktis. Bet atsirado gyvenime meilė, kai atrodė, kad ji jau niekada neatsiras. Ir tai buvo roko muzikos kūrėjas iš Londono. Tada teko apsispręsti, ką daryti, ir iškeliavau ten.

PašalposKaip sekėsi įsitvirtinti?

Manau, kad man sekėsi geriau negu daugumai lietuvaičių. Bent jau, kai pasiklausau kalbų, tai taip atrodo, susidaro toks įspūdis. Bet įtaką tam padarė, kad aš vykau saugi. Važiavau pas jį, jis buvo anksčiau gyvenęs Vilniuje kurį laiką, mes draugavome, o ten išvykau jau tiesiog "sėdėti bernui ant sprando", kad ir kaip tai skamba. Iš pradžių buvo labai smagu, jaučiausi turistė, paskui ėmiau ieškoti darbo, o galiausiai įsitvirtinau ir tada tapau emigrante, besiilginčia Lietuvos.

Ką manote apie Lietuvos mokesčių sistemą?

Man patinka, kad yra mokesciu grazinimas UK, pasalpos UK dirbančių žmonių, tai man suteikia papildomų pajamų tarsi. Aišku, turi visada rasti, į ką kreiptis, kad tau tuos mokesčius grąžintų. Jeigu nedeklaruosi, tai ir negrąžins. Man viena lietuvė apie tai papasakojo, todėl aš ir gavau juos, o šiaip būčiau pražiopsojusi šitą dalyką.

Ką manote apie užsienio mokesčių sistemą?

Na pasalpos UK tikrai yra geros, kol nedirbau, gaudavau beveik pilną išlaikymą – tiesiog už nieką. O šiaip su kitomis pašalpų ir mokesčių sistemos dalimis nelabai esu susidūrusi.

Ką patartumėte būsimiems emigrantams?

Gerai žinoti, kodėl emigruoji. Dėl pinigų, manau, neverta, nes darbo gali rasti ir Lietuvoje. Turi būti stipresnis dalykas, kodėl negali gyventi Lietuvoje.

O dėl pačių darbo sąlygų, darbo susiradimo?

Manau, kad kaip ir visur kitur pasaulyje, reikėtų atvažiuoti kažkiek pasiruošus. Pirmiausia, mokėti gerai anglų kalbą, nes tai pagrindinis dalykas. Tada, reikia turėti ir kažkokią specialybę, tai, ką nori dirbti. Bet gal per daug prie jos ir neprisirišti, nes gali būti, kad iš pradžių dirbsi kažką kito.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *