Ką daryti, kad dantys ir dantenos būtų sveiki?

Niekas nepaneigs to, kad dantų ir dantenų būklė priklauso nuo priežiūros, mitybos ir gyvenimo būdo. Ypatingai yra svarbi tinkama priežiūra pasirenkant tinkamas priežiūros priemones apie kurias daugiau galite sužinoti šioje https://waterpik.lt/ interneto svetainėje. Ką reikia žinoti, kad dantys bei dantenos būtų sveiki?

Gydo dantisŠiuo metu pasirūpinti dantų higiena yra labai paprasta. Tereikia žinoti kokias priemones rinktis ir kaip tinkamai jomis naudotis. Visi žinome, kad reikia dantis valyti. Tam tinka įvairūs dantų šepetėliai. Tiesa, atsargesniems reikia būti su elektriniais dantų šepetėliais, kurie ne visiems yra tinkami. Taip pat reikia atidžiai rinktis ir paprastų šepetėlių šerelius. Geriausia rinktis minkštus šerelius, o jeigu esate tikri, kad jūsų dantų bei dantenų būklė yra puiki, tai galite rinktis ir vidutinio kietumo.

Labai svarbu užtikrinti tinkamą tarpdančių priežiūrą. Tiesa, juos valyti daugeliui tikrai yra sudėtinga, nes dažniausiai valoma su tarpdančių siūlu, kuris nėra itin patogus, o ir valo ne itin gerai. Žinoma, galima rinktis ir tarpdančių šepetėlius, tačiau jie taip pat ne visiems tinka, nes kai kuriais atvejais jie gali netgi pakenkti, kai parenkamas ne tas tarpdančių šepetėlio dydis arba traumuojamos dantenos. Beje, su tarpdančių siūlu gali būti taip pat pažeidžiamos dantenos. Tokiais atvejais galima rinktis šiuolaikišką priemonę burnos irigatorių, kuriuo galima saugiau valyti tarpdančius su vandens srove. Tik svarbu pasirinkti tokį, kurio vandens srovę galima reguliuoti.

Būtina pasirinkti tinkamai ir dantų pastą bei dantų skalavimo skystį. Jų šiuo metu yra labai daug. Pagalvokite, kokios sudėties priemonių reikia. Būtina atsižvelgti ir į tai, kad būtų priemonės parinktos pagal dantų ir dantenų būklę. Pavyzdžiui, jeigu jūsų dantys bei dantenos yra jautrios, tai ne tiks tokios dantų pastos ar burnos skalavimo skysčiai, kurie sudėtyje turi balinamųjų medžiagų. Jums reikės rinktis raminančias priemones skirtas jautriems dantims ir jautrioms dantenoms. Taigi, būtinai pasirinkite tinkamas valymo priemones ir jas naudokite tinkamai.

Be visų šių priemonių, kurios buvo išvardintos, jums reikės reguliariai lankytis pas odontologus. Bent vieną kartą per metus reikia apsilankyti ir atlikti burnos higieninį valymą. Taip pat būtina bent vieną kartą per metus apsilankyti pas odontologą, kad įvertintų dantų bei dantenų būklę. Tuomet žinosite ką daryti, kad dantys ir dantenos būtų kuo sveikesnės bei kokias priemones jums reikia naudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *