Ką reikia žinoti parduodant mišką?

Vizon paslaugosMiškų pardavimai ir supirkimai yra svarbūs sandoriai. Kiekviena sandorio šalis turi žinoti, kaip viską atlikti teisingai ir laikytis įsipareigojimų. Tuo metu, jeigu parduoda miska tik išsikirtimui, tai bus vienokios sąlygos, o jeigu kartu su žeme, tai kitokios. Ką apie tai reikia žinoti?

Yra tiek privalumai, tiek ir trūkumai, kuomet parduodamas miškas su žeme. Viskas priklauso nuo susiklosčiusios situacijos. Vienas iš privalumų – pinigai. Parduodant mišką su žeme t.y. visą mišką, jūs galėsite iškart žinoti, kokią sumą pinigų gausite, kai pardavimo sandoris bus įvykęs. Taip jau yra, kad pardavę tik medieną, kuri skirta išsikirtimui, nors ir gausite pinigus, tačiau nežinote, kiek pinigų jums liks, kai atliksite visus atsodinimo darbus. Be to, laukia ir priežiūros darbai. Taigi, jei neturite laiko rūpintis mišku ir žeme, kuri jums priklauso, tai metas pagalvoti apie pardavimą. Toks sandoris ypatingai naudingas visiems, kurie mišką gavo kaip palikimą ar dovaną. Vis dėl to, jei žeme savininkas rūpinasi, tai apie pardavimą galima ir negalvoti. Visi miškų savininkai atsako už savo miškus, kas reiškia, kad jeigu jūsų miške kažkas įvyks ar bus savavališkai iškirstas miškas, tai jūs už tai atsakysite. Jums grės baudos ir įpareigojimas sutvarkyti tai, kas padaryta, pavyzdžiui, jei miške, kuris priklauso jums, kils gaisras, tai jūs turėsite sutvarkyti ir atsodinti mišką. Pareigos ir įsipareigojimai kartais ignoruojami iki kol neįvyksta tam tikri įvykiai. Todėl, jei mišku neturite laiko rūpintis, tai reikia galvoti apie jo pardavimą.

Tais atvejais, kai parduoda miska be žemės t.y. tik medieną išsikirtimui, tai parduodama tik mediena. Sutartu laiku atvyksta mišką pirkusios įmonės darbuotojai ir iškerta mišką. Privalumas yra toks, kad žemė lieka savininkui, kuris ir vėl atsodina mišką. Tiesa, toks variantas tinkamas tiems, kurie užsiima miško auginimu bei tinkamai rūpinasi mišku. Priešingu atveju, tai nebus jokie privalumai, o tik trūkumai.

Renkantis tinkamą variantą, reikia žinoti, kad kiekvienas pasirinkimas gali būti geras. Tik svarbu pasirinkti savininkui priimtiniausią variantą. Taip pat reikia žinoti, kad svarbu pasirinkti patikimą miško supirkėją. Visai nesvarbu ar parduodate tik medžius išsikirtimui, ar parduodate visą mišką kartu su žeme. Visais atvejais reikia parduoti tik patikimiems supirkėjams, kurie įvykdys savo įsipareigojimus ir sumokės sutartą sumą pinigų. Tai padės apsisaugoti nuo apgavikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *