Ką vagys ima iš mašinų

VartaKai kartais matote turguje, kur pardavinėjami akumuliatoriai pigiau, arba kur kažkas lyg niekur nieko pardavinėja neblogai atrodančias labai pigias padangas, o gal muzikinį automobilio grotuvą už kelis eurus – tai gali būti, kad čia vagių grobis. Ką vagys griebia iš automobilių?

Muzikos grotuvai

Tai – dažniausia mašinų plėšimo priežastis. Dėl to dauguma žmonių stengiasi muzikos grotuvus įsimesti į kokią nors saugyklą, vadinamąjį bardačioką priekyje. Tada galima įsidėjus ten grotuvą jaustis saugiau ir tikėti, kad netrukus galėsi vėl sėsti į mašiną ir važiuojant klausytis muzikos. Tačiau kartais nepavyksta vis tiek apsaugoti automobilio. Ypač, jeigu gyvenimas vyksta kažkur narkomanų rajone. Tiems būna nė motais, ar juos kas pagaus, ar ne – jie stveria akmenį, išmuša langą ir pasigriebę magnetofoną bėga kuo greičiau nuo mašinos.

Filmavimo kameros

Jeigu seniau į saloną būdavo verta įsilaužti dėl grotuvo, tai dabar vilioja ir dar vienas masalas – automobilyje esantys vaizdo registratoriai arba filmavimo kameros. Dažnai žmonės nesaugiuose rajonuose taip pat stengiasi tokius daiktus pasiimti su savimi, nepalikti nesaugioje zonoje. Tačiau ir čia pasitaiko visokių kuriozų ir kartais deja tenka labai nusivilti, supratus, kad ir čia gali atsitikti nelaimių. Dėl to kaip ir grotuvą, taip ir filmavimo kamerą geriau pasiimti su savimi arba paslėpti mašinoje taip, kad vagys suabejotų, ar verta į ją laužtis ir iš jos kažką imti. Tiesa, kartais matydami pro langą kažkokią rankinę, jie irgi įsilaužia.

Akumuliatoriai ir katalizatoriai

Ne taip ir lengva iš mašinos išimti akumuliatorių, bet vis tiek įmanoma. Vėliau parduodami akumuliatoriai pigiau išimami tada, kai nėra signalizacijos. O ir esant jai – vis tiek tenka paskui sunkiai bėgti nuo mašinos, nes šis daiktas sveria daug. Ko norėt – juk pripildytas sunkiųjų metalų. Kitas dalykas – katalizatorius. Pastarasis nėra visiškai būtinas mašinai, tačiau aišku su juo ji veikia geriau. Ką verta žinoti apie katalizatorių? Kad jo paprasti vagys neišsineš naktį mašiną palikus aikštelėje. Tą padarys tik labai gerai pasikaustę, protingi vagys, kurie žinos, ką daro. Tai bus meistrai, kurie dirba garaže už kampo, kuriems jūs paliksite mašiną dėl diagnostikos, o jie ne tik diagnozuos, bet ir pasiims tai, kas vertinga. Automobilis gali veikti be katalizatoriaus, tačiau tada didėja jo tarša. O katalizatorius pagamintas iš kito sunkaus ir brangaus metalo, dėl to ir yra mėgstama jį išpjauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *