Kai kelyje eismą stabdo sunkvežimis…

Sunkvežimio paieškaDaugeliui pažįstama situacija, kai naudoti sunkvežimiai kelyje staiga užstrigtina eismą. Lekiate kažkur, suplanavę maršrutą, tikėdamiesi tam tikru metu būti tam tikroje vietoje. Ir net jeigu išvažiavote šiek tiek anksčiau dėl viso pikto, to „viso pikto“ bus per akis, kai sunkiasvorė mašina priekyje lėtai veža savo krovinį, o aplenkti yra sunku.

Neskubėk, ir būsi pirmas, ar tikrai?

Tačiau nesvarbu, ar priešaky lėtai burzgia traktorius, ar sunkvezimiai su kranu, kažką keisti ir lenkti reikėtų atsargiai. Neskubėk, ir būsi pirmas – puiki taisyklė, pritaikoma kelyje. Kartais važiuojama labai greitai, viršijamas greitis, lenkiamos visos mašinos, nes manoma, kad pavyks tikslą pasiekti greičiau. Pvz., užuot važiavus 120 km/val greičiu, lekiama 140 km/val greičiu. Aišku, kartais tenka pristabdyti, kai pavyksta aplenkti ir patekti į tarpą, miestuose ir specialiai pažymėtuose vietose vėlgi sulėtėja tempas. Taigi, viršijate greitį ne taip ir daug, paskaičiavus – atvyksite ne per valandą, o per 55 minutes. Tai tik 5 minutės! Kartais feisbuke prasėdite valandų valandas ir nesuprantate, kur laikas pradingo, o kai lekiate labai greitai, sutaupote vos 5 minutes bei esate avarijos pavojuje. Tad skubėti neverta. Jeigu priešaky lėtai važiuoja sunkvežimis, gerai pagalvokite, ar sąlygos yra tinkamos lenkimui.

Taisyklės, kaip aplenkti

Taigi, jeigu priešaky važiuoja vienas ar keli naudoti sunkvežimiai, pirmiausia, aišku, teks vadovautis „neskubėk ir būsi pirmas“ taisykle. Turėsite judėti lėtai ir užtikrintai, tokiu būdu įsitikinsite, kad lenkimo situacija yra nepavojinga. Negalima nieko lenkti per ištisinę juostą, tačiau jeigu važiuojama mažiau nei 30 km per valandą greičiu, sunkvežimį galite drąsiai lenkti. Taip pat nelenkite ten, kur ženklai tą draudžia daryti.

Sudėtingos lenkimo situacijos

Kai kurios lenkimo situacijos yra tipiškos ir pavojingos, jose gali nutikti daugiausia auto įvykių. Todėl jūs turite važiuoti galvodami apie tai. Pavyzdžiui, jeigu kelias labai siauras ir vingiuotas – pavojinga lenkti bet kurią mašiną, o ypač didelių gabaritų, užstojančią vaizdą, šiuo atveju, sunkvežimį. Jeigu slidi kelio danga, vėlgi, pavojinga darosi ir važiuoti, ir lenkti, taigi, turite pagalvoti, ką daryti. Jeigu matote, kad iki sunkvežimio driekiasi didžiulė automobilių eilė, tuomet ir lenkimas gali būti sudėtingas, gal tos kitos mašinos nelenkia ne be reikalo.

Eismo ir vairuotojų kultūra

Tas, kas lėtai važiuoja (sunkvežimis, traktorius, savivartis) turi suprasti, kad trikdo eismą kelyje ir savanoriškai pasitraukti į kelio kraštą, kai nori pravažiuoti kažkokia mašina. Taigi, tai ir yra vadinamoji vairavimo kultūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *