Kaip auginti česnakus šiaurės Lietuvoje?

Česnakas yra daržovė, kuri buvo naudojama dar senų senovėje. Tai neturėtų stebinti, nes česnakas yra labai vertinga daržovė, dažnai vadinama natūraliu antibiotiku, o česnakų auginimas – labai paprastas ir nereikalaujantis daug priežiūros, pastangų bei erdvės sode ar darže. O kur dar jo skonis ir universalios savybės, kai jis yra naudojamas kaip prieskonis. Be to, česnakų derlius būna pakankamai gausus: viena česnako galvutė gali duoti 5-10 naujų galvučių derliaus.

Patyręs sodininkas gali žinoti kaip sodinti česnaką ir panašius augalus, kurie yra populiarūs Lietuvoje, be didesnių problemų. Tačiau mažiau patyrusiems vis tiek gali kilti klausimų. Todėl mes jums parengėme gidą kaip auginti česnakus, kuris turėtų atsakyti į visus rūpimiausius jūsų klausimus.

Kur sodinti česnaką?

Česnakas turėtų būti sodinamas ten, kur neseniai buvo auginami česnakai arba kitos svogūninės daržovės. Česnakas geriausiai auga tokioje žemėje, iš kurios paviršiaus yra pašalinami visi akmenys, o žemė – supurenama ir atitinkamai patręšiama.

Kaip sodinti česnaką?

česnakų auginimasČesnakų sodinimas nėra sodėtingas. Išsirinkus vietą pagal aukščiau pateiktas rekomendacijas ir tinkamai paruošus žemę, visa kita yra vieni juokai. Pirmiausia jums reikėtų atskirti česnako galvutes ir sodinti jas 10-15 cm vieną nuo kitos. Kiekviena galvutė turėtų būti sodinama taip, kad smailusis jos galas būtų viršuje. Tiesiog įspauskite galvutę apie 4 cm į žemę ir palaistykite, jei matote, kad žemė yra sausa. Štai ir viskas!

Kada sodinti česnaką?

Česnakų auginimas galimas ir rudenį ir pavasarį. Jei česnakus nusprendžiate auginti rudens periode, tuomet jums reikėtų pasirinkti tokią vietą, kuri yra pakankamai saulėta ir neperdrėkusi. Toliau, reikėtų sodinti pagal aukščiau pateiktas rekomendacijas.

Jei česnakus auginti nusprendžiate pavasarį, tuomet jums reikėtų juos sodinti kuo anksčiau, tik prasidėjus pavasariui. Juos sodinti reikėtų tada, kai sodinate svogūnus. Visa kita – standartiška. Tiesiog sekite aukščiau pateiktomis rekomendacijomis, nes sodinimas pavasarį ir rudenį nesiskiria praktiškai niekuo.

Mulčiavimas

Kaip ir kitų daržovių auginimo atveju, nereikėtų pamiršti žemės mulčiavimo. Tai neleis česnakui nušalti ar perkaisti ir taip sugadinti derlių. Tačiau tai reikėtų prisiderinti priklausomai nuo konkretaus klimato ir konkretaus metų laikotarpio. Jei ateinanti žiema ar vasara nėra išskirtinės – mulčiavimas turėtų būti atitinkamas.

Auginimas, priežiūra ir derliaus nuėmimas

Česnakų auginimas tikrai nėra sudėtingas, todėl jei seksite šias elementarias rekomendacijas, jums neturėtų kilti jokių sunkumų bandant užsiauginti ir nusiimti puikų derlių. Žinoma, česnaką kaip ir kitas daržoves reikėtų prižiūrėti. Jie nereikalauja didelės priežiūros, todėl ji yra tiek pat paprasta, kaip ir jų sodinimas.

Tad česnakų priežiūra nėra ypatingai sudėtinga kaip ir jų auginimas, todėl dėl to problemų kilti neturėtų, bet tai – kito straipsnio tema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *