Kaip drėgmė patalpose kenkia aplinkai

Kova su drėgmeKai kuriais atvejais tik drėgmės surinkėjas nuoma Klaipėda gali pagelbėti, norint išlaikyti tinkamą pastatų būklę, taip pat visko, kas tuose pastatuose yra. Nors apie tai retai pagalvojame, bet drėgmės perteklius namuose ar sandėliuose gali sukelti gausius blogus padarinius. Kodėl tas kiekis būna didelis? Dažniausiai dėl to, kad statybinis pastato projektas buvo nekorektiškas, kažkas blogai įrengta, nenumatyta pakankamai difuzinių, kondensato plėvelių, galbūt ir neįrengtos tinkamos vėsinimo, kondicionavimo ir ventiliavimo sistemos, angos.

Pelėsis ant pastato konstrukcijų

Vadinasi "grybas" – tai pelėsis, kuris atsiranda ant medinių konstrukcijų. Dažniausiai jų galima pamatyti ant sijų senuose rūsiuose. Kur kaupiasi didelė drėgmė, o pelėsis drįsta atsirasti ant medžio sijų (vadinamųjų balkių). Jeigu grybas įsimetė ten – išnaikinti jį bus labai sunku, jis gali greitai suėsti visus medinius namo pamatus, medines konstrukcijas. Kadangi šis pelėsis itin greitai plinta. Tada tikrai būtina kuo greičiau reaguoti, įjungti drėgmės surinkėjus, kuriuos galima nuomotis arba pirkti kaina įvairia. Stenkitės tokias konstrukcijas apsaugoti, nes namo pamatai yra reikšminga dalis. Tačiau taip pat pelėsis gali atsirasti ir kur nors kampe, ant sienų ar lubų paprastame mūriniame name, daugiabutyje ar vieno buto name. Tai požymis, kad yra nepakankamai kažkas apšiltinta, o kitur nepraleidžia drėgmės. Pelėsio atsiradimas yra labai blogas ženklas. Jis neplis taip greitai ir užkrečiamai kaip grybas. Taip pat jis nesunaikins mūrinių konstrukcijų. Tačiau jis labai kenks žmogaus sveikatai, o kartu kels pasibaisėtiną vaizdą. Be to, jo neina išnaikinti pelėsį tiesiog nuvalius. Jį naikinti galima tik pakeitus aplinkos drėgmę. Dažnu atveju, tačiau taip pat ne visada, gali padėti drėgmės surinkėjas, oro sausintuvas.

Įsigeriantis blogas kvapas

Kita drėgmės patalpose problema – blogas kvapas, labiausiai įsigeriantis į audinius. Tad drėgnose patalpose esantys drabužiai, minkšti baldai, kilimai, užuolaidos ir kiti audiniai įgauna suplėkusį kvapą. Jis labai nemalonus, panašus, koks būna, kai išskalbiame skalbinius ir jų neišdžiaustome kelias dienas.

Pūvantis sandėliuojamas maistas

Daugiausiai nuostolių drėgnos patalpos padarys pramonei, kai tokiose patalpose sandėliuojamas maistas ar kitos labai aplinkai ir drėgmei jautrios medžiagos. Reikėtų itin pasistengti, kad nenutiktų taip, kad sugestų, suplėktų ar supelytų maisto atsargos. Koncervams nieko nenutiks, bet štai kruopoms, grūdams gali nutikti tikrai blogi dalykai. Gali supūti ir daržovės, vaisiai. Tad čia yra ta sritis, kur drėgmės surinkėjas yra privalomas, jeigu patalpų drėgmė natūraliai didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *