Kaip įsirengti roletus pačiam?

Romanetės ir roletaiVisi mes mėgstame sutaupyti, tad jei ką nors galime pasidaryti patys, tai patys tą ir darome, į pagalbą nepasitelkiame profesionalų. Kartais tai gali būti gerai (jei tikrai žinote ką darote), tačiau kartais galite prarasti ir savo laiką, ir pinigus – neteisingai atliktą darbą gali tekti taisyti, o tai dažnu atveju kainuoja dar daugiau. Jei jus domina romanetės diena naktis, tačiau abejojate ar sugebėsite pasikabinti jas patys, atsakymas yra dvejopas. Romanetės diena naktis tikrai nėra sunkiai sumontuojamos, tačiau tam reikia šokių tokių įgūdžių ir įrankių, tad jei jų neturėsite, darbo pats neatliksite. Kokių įrankių reikia? Minimaliai jums užteks ir gręžtuvo, grąžto, ir sukimo antgalio. Tad jei turite šiuos dalykus savo namuose ir turite pakankamai noro išmokti tai padaryti, skaitykite toliau ir sumontuosite roletus ar romanetes savo namuose patys.

Roletai, kaip ir romanetės diena naktis turi būti būtent tokio dydžio, kaip ir jūsų langas. Tad pirmasis darbas kurį turite padaryti yra tiksliai išsimatuoti savo langą. Tik turėdami tikslius išmatavimus galite eiti ir įsigyti romanetes. Laimei jog dauguma langų yra standartiniai, todėl ir romanetės bei roletai gaminami pagal standartinius dydžius, todėl prašauti su dydžiu būtų tikrai sunku. Pirkdami romanetes internetu ar specializuotoje parduotuvėje galite nesijaudinti dėl papildomų detalių, kurių gali prireikti – viskas bus pakuotėje, tad jums beliks jas sumontuoti.

Jau turėdami romanetes išadykite pakuotę ir suraskite joje du laikiklius – dažniausiai jie būna aliuminiai. Laikikliai tvirtinami varžtų pagalba, todėl sienoje jums reikės išgręžti skyles – kiekvienam laikikliui po dvi. Tad paimkite laikiklį ir pridėkite jį prie tos vietos, kurioje jis ir bus montuojamas. Su pieštuku pažymėkite vietas, kuriose bus daromos skylės ir patraukite laikiklį. Su gręžtuvu ir tinkamo dydžio grąžtu pažymėtose vietose išgręžkite skyles. Kai jau turėsite visas skyles, galite vėl pridėti laikiklius ir juos pritvirtinti varžtais, kurie bus susukami į jūsų jau išgręžtas skyles. Susukus varžtus į skyles ir įsitikinus, jog laikikliai laikosi stabiliai, galite užkabinti ir pačias romanetes ar roletus – tai padaryti nėra sunku, tereikia jas įstatyti į laikikliuose specialiai tam skirtas vietas. Štai ir viskas – darbas atliktas. Jei viskas seksis gerai, neturėtumėte užtrukti ilgiau nei pusvalandį. Visgi jei vis dar abejojate savo jėgomis ir manote, jog šis darbas jums gali būti neįkandamas, geriau kreipkitės į profesionalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *