Kaip išsirinkti šviestuvą

Skirtingo stiliaus ir dizaino šviestuvais nukrautos daugelio parduotuvių lentynos, tačiau kai ateina metas rinktis geriausiai tinkantį ir lūkesčius atitinkantį produktą, platus asortimentas tampa ne privalumu, o didžiule ir kartais labai sunkiai įveikiama kliūtimi. Be abejonės, tai, kad yra iš ko rinktis pirkėją džiugina, tačiau kaip atrasti prekę, kurios tikrai reikia namuose, atsakyti vis tiek sunku. Ypač, kai kalbama apie šviestuvus, kurie ne tik skleidžią šviesą, tačiau tampa ir namų interjero detale, į kurią dažnai krypsta užsukusiųjų akys, o ir patiems kasdien tenka ją matyti. Todėl, kad išsirinkti šviestuvą būtų paprasčiau, siūlome vadovautis keletu paprastų patarimų.

Pirmiausia – pasirinkite šviestuvo modelį

Koks šviestuvas tinkamiausias?Šviestuvai Vilniuje gali būti pakabinami, montuojami arba pastatomi. Jų modelį paprastai lemia vieta, kurioje šviestuvas reikalingas. Pavyzdžiui, jei renkamasi prekę į valgomąjį, veikiausiai reikalingas pakabinamas šviestuvas, kuris gerai apšviestų stalą. Jei ieškoma apšvietimo sprendimo į poilsio kambarį ar svetainę – variantų jau daugiau. Tradiciškai čia taip pat kabinamas šviestuvas, tačiau interjero dizaino tendencijos kinta nepaprastai sparčiai, todėl poilsio kambaryje ar svetainėje tikrai galima rinktis montuojamus ar pastatomus šviestuvus, kurie kurs jaukia atmosferą, nes šviesą skleidžia ne taip stipriai. Kalbant apie koridorių, čia jau kurį laiką mėgstama montuoti šviestuvus. Pasieniuose sklindanti šviesa neerzina, nedirgina akių ją įjungus tamsiuoju paros metu, ji čia gali būti laikoma įjungta, kad patalpose nebūtų visiškai tamsu ir naktį, be to, grįžus vėliau, nepažadina jau miegančių šeimos narių, todėl šis sprendimas ne tik dailiai atrodo, tačiau yra praktiškas. Vis dėlto, tai tik vyraujančios tendencijos, ir šviestuvo modelį reikėtų rinktis ne pagal tai, o pagal konkrečius savo poreikius.

Tuomet – šviestuvo aukštis

Jei nuspręsta įsigyti kabinamą arba montuojamą šviestuvą, reikėtų atidžiai pasirinkti ir jo aukštį. Kabinamas šviestuvas nebūtinai turi būti palubėje, esama modernių sprendimų, kuomet jie puikiai funkcionuoja ir pakabinti kur kas žemiau. Todėl, įvertinus būsto specifiką, galima pasirinkti ir kitokį aukštį. Gana žemai, beveik virš stalo, tapo populiaru šviestuvus kabinti valgomuosiuose. Tokiu atveju šviestuvas ne tik puikiai apšviečia stalą, tačiau tampa ir išskirtiniu dekoro elementu. Labai svarbu ir montuojamų šviestuvų aukštis. Montuojami šviestuvai Vilniuje esančiose parduotuvėse gali būti su įvairiais išraitymais, papuošimais, kurie neretai yra smailių, aštrių kampų, todėl reikėtų rinktis tokį aukštį, kad negrėstų pavojus susižeisti, įsidrėksti.

Galiausiai – šviestuvo spalva

Spalvų paletė taip pat labai plati, tačiau ją išsirinkti, ko gero, lengviausia, nes tai lemia patalpų interjeras. Šviestuvo spalva neturėtų stipriai skirtis nuo sienų ar baldų spalvos (nebent sukurti kontrastą yra pagrindinė idėja). Paprastai renkamasi šviesių spalvų šviestuvus, nes jie geriau praleidžia šviesą, netemdo patalpų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *