Kaip išsirinkti tinkamą kreditorių savo verslo paskolai?

Yra labai daug faktorių į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis tinkamą kreditorių savo verslo paskolai. Kai kurios paskolos yra skirtos tik tam tikros rūšies verslui arba tik tam tikruose sektoriuose veikiančioms įmonėms. Esant tokiam plačiam verslo paskolų pasirinkimui svarbu suprasti, kuris kreditorius yra tinkamiausias būtent jūsų verslo tipui, poreikiams bei galimybėms. Taip pat, svarbu suvokti ir apsvarstyti kiekvieno kreditoriaus privalumus ir trūkumus.

Smulkiojo verslo administravimo paskolos

Smulkiojo verslo administravimo paskolos yra tinkamos įvairioms smulkiojo verslo rūšims bei sektoriams. Egzistuoja skirtingi smulkiojo verslo paskolų skolintojai, kurie turi individualius reikalavimus.

Dažniausiai smulkiojo verslo paskolų sąlygos yra labiau prieinamos pradedantiesiems verslininkams. Būtent todėl, kreditoriai, siūlantys tokį paskolos variantą, dažnai sulaukia paskolų prašymų labai skirtingoms verslo rūšims. Tačiau, dažnai būtent šiai paskolos rūšiai reikia užpildyti daug formų bei dokumentų, o pats pinigų suteikimo procesas trunka ilgiau.

Tradicinės banko paskolos

Tradiciniai bankai yra turbūt viena pirmųjų minčių, ateinančių pradedantiesiems verslininkams į galvas. Dažniausiai žmonės kreipiasi į tuos bankus, kuriuose jau turi asmenines banko sąskaitas. Tačiau, įprastas žmogaus naudojamas bankas nebūtinai bus geriausias kreditorius kuriant verslą ar imant paskolą jau egzistuojančiam verslui.

Vienas didžiausių tradicinių bankų privalumų yra tas, kad jie paprastai turi mažesnes palūkanų normas palyginus su kitais kreditoriais. Taip pat, kadangi valstybinės įstaigos nėra tiesiogiai susijusios su bankais, paskolos patvirtinimo procesas gali būti žymiai greitesnis. Tačiau, vienas pagrindinių tradicinių bankų paskolų trūkumų yra tas, kad jų grąžinimo terminas paprastai būna trumpesnis. Kitas tradicinių banko paskolų trūkumas yra tas, kad dažnai reikalavimai yra didesni ir todėl tampa sunkiau gauti patvirtinimą.

Alternatyvūs kreditoriai

Alternatyvūs skolintojai yra ypač patrauklūs mažoms įmonėms, neturinčioms labai senos ir geros finansinės istorijos, nes paskolos patvirtinimo reikalavimai nėra tokie griežti kaip tradicinių banko paskolų. Be to, alternatyvūs kreditoriai paprastai siūlo galimybę paraiškas užpildyti internetu ir priima sprendimą labai greitai. Vos per kelias valandas skolininkas gauna atsakymą ar jo paskolos paraiška yra patvirtinta, o pinigai dažniausiai yra suteikiami per mažiau nei penkias darbo dienas.

Taigi, vienas pagrindinių alternatyvių kreditorių privalumų yra tas, kad jūsų įmonei nėra būtina labai stipri kredito istorija. Taip pat, svarbu pabrėžti ir tai, kad paskolų paraiškos yra peržiūrimos ypač greitai, o ir pinigai yra pervedami beveik akimirksniu.

Tačiau, yra tam tikrų apribojimų kam paskolinti pinigai gali būti panaudoti. Taip pat, palūkanų normos paprastai yra gerokai didesnės nei tradicinių banko paskolų. Dėl kreditoriaus tipo, labai svarbu, kad atidžiai perskaitytumėte kontraktą ir išnagrinėtumėte sąlygas. Svarbiausia, kad sudarytumėte tokį susitarimą, kuris bus finansiškai naudingas jūsų verslui.

Svarbiausia – tinkamas pasiruošimas

Kiekvienas kreditorius yra suinteresuotas tuo, kad jūsų verslas būtų sėkmingas – juk tai viena iš sąlygų, padedančių jums grąžinti paskolą. Tačiau, tam, kad paskolą gautumėte, labai svarbus jūsų pirminis pasiruošimas. Būtinai atidžiai pasiskaičiuokite, kiek jums trūksta pinigų. Dažnai, pradėjus naują verslą, viskas klostosi netaip kaip planavote, tad įvertinkite ir rizikos lygį, nesėkmės atveju, daugiau apie tai galite paskaityti šiame straipsyje – „Ką reiktų žinoti imant greitąją paskolą internetu?“

Viską įvertinę ir apsvarstę, pasirūpinkite visų reikiamų dokumentų paruošimu. Taip pat, būtinai sužinokite savo kreditingumo lygį – geras kreditingumo lygis ženkliai padidina jūsų galimybes gauti paskolą ir padidina pačią galimos paskolos sumą.

Atlikę pagrindinius pasiruošimo žingsnius, pradėkite domėtis skirtingais kreditoriais ir įvairiomis paskolų rūšimis. Jei žinosite ko reikalauja kiekvienas kreditorius, kokios yra palūkanos bei sužinosite kitus svarbius skolinimosi aspektus, jums bus žymiai paprasčiau išsirinkti jūsų verslui tinkamiausią kreditorių. Juk paskolos tikslas, pirmiausia, yra padėti jūsų verslą perkelti į kitą lygmenį ir padaryti jį dar sėkmingesniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *