Kaip nesugadinti mikrobangų krosnelės

MikrobanginėsNeretai žmonės, kuriems reikalingas mikrobangių remontas, jis nebūtų būtinas, jeigu jie prieš tai būtų tinkamai naudoję savo buitinę techniką. Mūsų daiktai ir technika nėra gyvi padarai – jie išlieka tokios būklės, kokią mes sugebame ją pateikti ir išlaikyti. Tad ir mikrobangė veiktų puikiai, jeigu sugebėtume ją išlaikyti nesugadintą. Deja, kartais vos nusipirkę naują daiktą, jį imame naudoti kaip papuola, nieko negalvodami, taip ir atsiranda gedimai. Ką daryti, kad tokia technika kaip mikrobangų krosnelė gestų rečiau ir būtų ją galima naudoti be problemų?

Skaityti instrukciją perkant

Visų pirma, mikrobangių remontas grės tikrai rečiau, jeigu tiesiog elementariai nusipirkę daiktą (šiuo atveju – krosnelę), galėsime perskaityti, kaip ji pagaminta, ką su ja daryti. Prie kiekvieno prietaiso būna instrukcijoje, o joje pažymėtos indikacijos, ką galima daryti, ko negalima. Taigi, gali būti, kad jau ten viskas bus aiškiai parašyta dėl priežiūros ir naudojimo, dėl galimų draudimų. Laikykitės rekomendacijų, ir viskas bus puiku.

Nedėti metalo

Dar vienas dalykas, norint išvengti, kad mikrobangių remontas būtų būtinas – nedėti į krosnelę jokio metalo ar paviršių, padengtų metalu. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jeigu perkate jau pagamintus cepelinus folijos indelyje, prieš šildant reikėtų perdėti į kitokį indelį. Kad negalima netyčia į krosnelę įdėti šaukšto. Kad netgi puodelis su „paauksuotu“ krašteliu iš esmės kenks pačiai krosnelei. Tad jums reikia stengtis išvengti visų tokių dalykų ir išsaugoti krosnelę kuo sveikesnę, nededant į ją metalo bei kitų netinkamų dalykų.

Neperkepti ir nepadegti

Kad ir ką virtumėte, keptumėte ar šildytumėte mikrobangų krosnelėje – visada reikia laikytis to kepimo ar šildymo laiko, koks yra reikalingas. Jeigu paliksite maistą neribotam ar ryškiai per ilgam laikui krosnelėje, jis galbūt perkeps, perkais, susvils, ir nieko gero iš to nebus. Taigi, pasistenkite išvengti tokių incidentų, ir viskas bus daug geriau.

Valyti krosnelę

Šildant maistą, krosnelės viduje vis pribyra to, kas neturėtų ten būti. Prisibarsto trupinių, pridrimba maisto iš lėkštės, išbėga šildomas pienas, išsitaško sproginėjanti iš karščio dešrelė ir t. t. Taigi, krosnelės valymas yra būtinas, kadangi, jeigu jos nevalote, visi tie likučiai ir kitus kartus kepa. Kaskart įkaista, perkepa. Pagalvokite, kiek bakterijų ir siaubingų apnašų lieka tokioje krosnelėje! Tikrai nemalonus dalykas. Pagalvokite apie tai ir galėsite turėti švarią bei puikiai veikiančią krosnelę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *