Kaip pasirenkami baidarių maršrutai?

MaršrutaiPlaukimas baidarėmis yra puiki galimybė praleisti laiką aktyviai mėgaujantis buvimu gamtoje. Pastaruosius kelerius metus plaukimas baidarėmis tapo labai populiarus, todėl tampa aktualūs baidarių maršrutai. Nuo to, kokį maršrutą pasirinksite, priklauso ne tik plaukimo trukmė, bet ir tai, ką pamatysite plaukimo metu.

Visiems, kurie nori plaukti baidarėmis, reikia pasirinkti, kurioje Lietuvos vietoje nori plaukti. Renkantis tinkamą plaukimui regioną, reikia peržiūrėti nuotraukas ir aprašymus plaukimo maršrutų, kuriuos siūlo rinktis baidarių nuomotojai arba tie, kurie jau plaukė tose apylinkėse. Plaukimui galima rinktis tiek upes, tiek ir ežerus, todėl reikėtų apsispręsti, ką norite pamatyti ir kokį plaukimą išbandyti. Be to, kai kuriomis upėmis galima plaukti ne tik dienos metu, bet ir nakties metu.

Ieškant tinkamo maršruto svarbu pasirinkti ir tinkamus baidarių nuomotojus. Geriausia, kai jie paslaugas teikia vykdydami legalią veiklą. Taip pat geriau, kai paslaugas teikia ne pirmą sezoną ir galite būti tikri, kad jūsų neapgaus. Kai kurie renkasi pirmus surastus nuomotojus, o kiti ieško ieškodami informacijos internete ar per pažįstamus. Visi būdai geri, jei tik padeda surasti tinkamą informaciją bei padeda apsispręsti.

Kai jau žinote, kurioje vietoje norite plaukti ir, kurie baidarių nuomotojai jums tinkamiausi, reikia pasirinkti tikslų plaukimo maršrutą ir jo trukmę. Pavyzdžiui, labai populiaru plaukti Aukštaitijoje. Čia yra daug gražių upių ir ežerų, kuriais galima plaukti tiek 1 dieną, tiek ir rinktis ilgesnės trukmės plaukimus. Dažniausiai plaukti pasirenkama trumpus atstumus. Vienas iš siūlomų maršrutų yra plaukimas Žeimenos upe. Galima rasti skirtingus maršrutus, tačiau populiarus yra kelių valandų plaukimas nuo Švenčionėlių iki Liūlinės. Tai maždaug 8 km ilgio maršrutas, kuris tinkamas net ir šeimoms su mažais vaikais. Žeimenos upė teka pro nuostabias gamtos vietas: Labanoro ir Pabradės miškais. Pakeliui randamos stovyklavietės poilsiui.

Ne tik vienos dienos baidarių maršrutai yra populiarūs. Dažnai pasirenkami ir dviejų ar keturių dienų plaukimai. Plaukiant ilgesnės trukmės maršrutais reikia pasirinkti ne tik tinkamą plaukimui upę ar ežerą, bet ir nakvynės vietą. Priklausomai nuo to, kuriuos baidarių nuomotojus pasirinksite, galėsite rinktis ir nakvynei tinkamą vietą. Vieni renkasi stovyklavietes, kuriose nakvojama palapinėse, o kiti renkasi nakvoti kaimo turizmo sodybose. Taigi, reikia pasirinkti nakvynei tinkamą vietą ir tinkamą plaukimo maršrutą. Kai tai padaryta, reikia rezervuoti tinkamą datą ir laukti pramogų pradžios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *