Kaip pasiruošti kelionei laivu žiemą

MingėJei nutarėte žiemą paįvairinti šventes ir švęsite jas ne namie prie krosnies, o įdomiau bus Minges kaimas kelione laivu, tuomet reikėtų pagalvoti, kaip pasiruošti tokiai kelionei. Juk laukia tikrai neįprastas darbas – puiki kelionė laivu žiemą.

Šilti drabužiai

Net jeigu tai imones vakarelis Klaipeda, pagalvokite ne tik apie savo gražią blizgančią suknelę ar prabangų kostiumą, bet ir apie šiltus drabužius. Įsivaizduokite, žiemą šaltą tiesiog lauke. Na o jūroje bus dar šalčiau, nes ten beveik nėra jokios užuovėjos. Pats oras ir vanduo nėra šaltesnis, tačiau, kaip mėgstama sakyti – žvarbu. Mat ten tikrai daug vėjo srovių juda virš banguojančio vandens. Vanduo ten banguoja, sukasi, juda, o ir vėjas pučia iš vienos ir kitos pusės, vienaip ar kitaip. Taigi, būkite tikri, kad su savimi tikrai turite šiltą kepurę, šaliką, pirštines, neperpučiamą striukę, šiltus batus. Gal dalis vakarėlio ir vyks viduje, kajutėje, ir gal ten net bus užtikrintas kažkoks šildymas. Tačiau vos išėję lauk jūs pajusite, kaip gali būti deginančiai šalta, jeigu nesate pakankamai pasiruošę.

Apsauga nuo drėgmės

Saugotis laive reikia ne tik nuo šalčio, bet ir nuo drėgmės, kurios ten neabejotinai bus labai daug. Juk viskas vyksta virš vandens! Tikrai esant bangų mūšai kažkas kažką aptaškys. Tikrai ir lietus arba sniegas gali pasitaikyti, taigi, vandens lašai nuolat lėks iš visų pusių. Kad laive liktumėte sausi, reikia turėti keletą dalykų. Visų pirma, reikia turėti su savimi gerą lietpaltį su kapišonu. Taip pat reikėtų turėti ir gerus guminius batus. Skėtis čia nelabai pasitarnaus, nes jeigu bus lietus, tai tikriausiai bus ir didelis vėjas, o jis skėtį tik sulaužys.

Tinkamas maistas

Jeigu patys vakarėlį laive arba kelionę laive organizuojate, turite pagalvoti apie tai, ką valgysite. O nepatartina būtų valgyti visokius riebius, itin saldžius ir pan. maistus. Mat laive gali ir labai susupti. Kai kam prasideda jūros liga. Tad visuomet geriau būti pasiruošus ir bent jau nebūti privalgius dalykų, kurie itin apsunkintų virškinimą. Tegul viskas vyksta lengvai ir maloniai.

Vaistai nuo jūros ligos

Dėl visa ko įsidėkite ir vaistų. Jeigu skaudėtų galvą, padėtų bet kurie vaistai nuo skausmo. Jeigu pykintų, galėtų padėti, pavyzdžiui, Mazym Forte ir panašūs virškinimo fermentai. Žinoma, tai tik simptomų gydymas, nes pirmiau reikėtų vis tiek „susitaikyti“ su jūra.

Draugai: hosting colombia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *