Kaip sužinoti miško kainą?

Miško turėjimas nėra tik galimybė pasimėgauti gamta atvykstant į savo mišką, bet ir pareigos, kurių privalu laikytis, nes mišku reikia nuolat rūpintis, todėl kai kurie miškų savininkai nusprendžia parduoti mišką. Tuomet ieškoma skelbimų, kuriuose skelbiama, jog perku mišką su žeme kaina. Tiesa, miškas gali būti parduodamas ne tik visas t.y. su žeme, bet ir tik medžiai, kurie iškertami, kitaip sakant parduodama mediena.

Miskai zemsne kainaMiško kaina yra labai svarbi, nes už mažą kainą dauguma savininkų net nenori parduoti savo nuosavybės, todėl tampa aktualu, kokia yra miško kaina už hektarą. Geriausia ne patiems bandyti nustatyti savo miško kainą, o kreiptis į miško vertintojus, kurie užsiima tokiu darbu. Kartais žmonės patys bando nustatyti kainą ir tie bandymai dažnai baigiasi nesėkmingai, nes tokios kainos niekas nenori mokėti, kai ji yra per didelė arba nustatoma per maža kaina ir miškas iškart nuperkamas, nors savininkas iš to nieko nelaimi. Kaip nustatoma miško kaina? Kai kurie savininkai bando skaityti skelbimus ir sužinoti, kiek kainuoja netoliese esantys ar tokio paties dydžio miškai. Taip elgtis nereikėtų, nes miško kaina nustatoma ne pagal tai, kiek buvo sumokėta kaimyninio miško savininkui.

Kaina už mišką nustatoma atsižvelgiant į įvairius kriterijus. Labai svarbus yra ne tik miško plotas, nors tai yra vienas iš svarbiausių kainą įtakojančių veiksnių, bet ir medžių rūšis, jų kiekis miške, medžių kokybė ir t.t. Geriausia kreiptis į įmones, kurios užsiima miško vertinimu ir pateikia kainas. Jie kainas nustato atsižvelgdami į įvairius kriterijus. Pavyzdžiui, vertinama mediena pagal augančių medžių rūšis, nes vienuose miškuose yra vien spygliuočiai, o kituose yra mišrus miškas. Taip pat įtakos turi ir tai, kaip tankiai auga medžiai t.y., koks yra medžių kiekis. Be to vertinama ir miško nauda, nes kiekvienas, kuris įsigyja mišką, nori, kad jis kuo greičiau atsipirktų ir pradėtų nešti pelną. Čia svarbu paminėti tai, kad žemė kiekvienoje vietovėje skiriasi, o tiksliau skiriasi jos derlingumas. Nuo jo priklauso ir kaip greitai užaugs nauji medžiai, kas leidžia numatyti, kad pelnas bus greitesnis, nei nederlingoje žemėje. Taigi, kuo derlingesnė žemė, tuo didesnę sumą pinigų galite gauti už mišką. Kaip matome, veiksniai įtakojantys kainą yra skirtingi ir kiekvieną kartą reikia individualiai skaičiuoti, kiek kainuoja miškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *