Kaip tvarkyti nuotekas sodyboje?

Nuotekų valymasJei gyvenate ar turite vasarnamį toliau nuo miesto, tikriausiai neturite galimybės prisijungti prie miesto nuotekų sistemos. Tai reiškia, jog norėdami turėti visus patogumus savo namuose, turėsite rasti nuotekų kaupimo arba valymo sprendimą. Bene populiariausias būdas šioje situacijoje – nuotekų valymo įrenginiai. Šie įrenginiai pasirūpina, jog jūsų nuotekos būtų visiškai išvalytos ir pavirstų į vandenį, kuris nedaro jokios žalos aplinkai ir gali būti naudojamas netgi daržų valymui. Tačiau ar žinote, kokios galioja taisyklės, jei nuotekų valymo įrenginiai montuojamis sodyboje, sodų bendrijoje, ar name nutolusiame nuo miesto?

Nuotekų valymo įrenginiai dažniausiai yra biologiniai, tai reiškia, jog valymo procese nenaudojami jokie kenksmingi chemikalai, kurie galėtų padaryti žalos aplinkai. Tai reiškia, jog nuo jūsų galvos nukrenta tikrai didžiulis rūpestis – jums nebereikia spręsti klausimo kur padėti sukauptas nuotekas, kadangi jas galite leisti tiesiogiai į gruntą ar melioracijos griovį, o jei netoliese yra vandens telkinys, galite leisti ir į jį. Jei nuspręsite, jog tokie valymo įrenginiai domina ir jus, iš pradžių jums reikės pasirūpinti leidimu. Tam, kad gautumėte leidimą įsirengti tokią technologiją savo namuose, jums teks paruošti projektą ir jį pristatyti įvertinimui į savivaldybę arba seniūniją. Projektas turi būti techninis ir paruoštas profesionaliai, todėl to padaryti patiems tikriausiai nepavyks – geriau kreiptis į įmonę, kuri užsiima tokių nuotekų valymo įrenginių gamyba arba montavimo darbais.

Renkantis vietą, kurioje bus montuojami nuotekų valymo įrenginiai, reikia labai gerai viską apgalvoti. Tai gali būti sudėtingiau žmonėms, kurių sklypai labai maži, kadangi egzistuoja tam tikri reikalavimai. Vienas iš jų – nuotekų valymo įrenginiai negali būti montuojami arčiau nei 3 metrai iki kaimynų tvoros ar žemių valdos. Taip pat turėkite omenyje, jog maždaug už vieno metro nuo vietos kur bus sumontuotas pats įrenginys, turės būti montuojamas ir jo valdymo blokas. Standartiniai nuotekų valymo įrenginiai yra sukonstruoti taip, jog galėtų be vargo aptarnauti maždaug 4-5 asmenų šeimą. Tad jei jūsų namų ūkyje yra daugiau žmonių, vertėtų pagalvoti ir apie tai, kaip šį resursą padidinti. Žinoma, toks sprendimas kainuos daugiau, nes reikės didesnio valymo įrenginio, tačiau investuoti tikrai verta. Įmanomas ir toks variantas, jog valymo įrenginiai būtų jungiami į sistemas, todėl galite kooperuotis su kaimynais ir taip sutaupyti pinigų ne tik pačių valymo įrenginių kainai, bet ir jų įrengimo darbams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *