Kaip vyksta medienos perdirbimas?

Lentpjūvių paslaugosPirmoji vieta, kur atsiduria apdirbimo reikalaujanti mediena visada yra lentpjūvė. Tačiau, nors pavadinimas „lentpjūvė“ ir verčia manyti, kad tokioje vietoje yra tiesiog visą laiką pjaunamos lentos, iš tiesų, čia vyksta įvairūs medienos apdirbimo darbai. Štai kokių paslaugų užsakytojais ir vykdytojais dažnai būna lentpjūvė, arba ji tarpininkauja su tais, kurie šias paslaugas vykdo.

Medžių kirtimas

Medienos gamyba yra didžiulė pramonė visame pasaulyje. Negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be medienos, ir beveik kiekvienas žmogus nori, kad jo namuose būtų ne tik plastmasė, bet ir mediena interjere. Viskas prasideda nuo medžių kirtimo. Kirtavietės yra atrenkamos specialiu būdu, negalima miško kirsti bet kur. Kai iškertamas miškas, jame paliekami keli jauni ir perspektyvūs medžiai, kurie vėliau toje vietoje galėtų išsisėti, ir taip vėl atsirastų miškas. Pasaulinis miškų kirtimas dabar jau yra perėjęs į probleminį lygį, iškirsta miško per daug, tačiau mediena visiems labai reikalinga. Nukirtus medį, jo kelionės tikslas ir laikina stotelė tampa lentpjūvė.

Rąstų pjaustymas

Paprastai lentpjūvėje pirmiausiai vyksta pirminis rąstų pjaustymas. Šiuo būdu pjaustant rąstus, jie yra išpjaustomi skersai prieaugio nervų, išpjaunant lentas. Paprastai kiekvienos lentos pusėje, kuri bus naudojama, matomas toks pats medžio piešinys. Gali būti pirminis rąstų pjaustymas arba liestinis pjaustymas, kada tarsi apeinama aplink medžio šerdį. Visos lentos visada yra ne vienodos. Pagal dydį turėtų būti porininkų, tačiau pagal raštą jos bus skirtingos.

Spindulinis pjaustymas

Kai kurios lentos pjaustomos taip paprastai, kirus yra pjaustomos ketvirčiais. Tai vadinama spinduliniu rąstų pjaustymu. Dažniausiai toks būdas taikomas pjaustant itin didelius rąstus, pavyzdžiui, ąžuolo ar kito labai galingo medžio kamieną.

Medienos džiovinimas

Vėliau, kai mediena būna supjaustyta, ji yra džiovinama. Gali būti taikomas atmosferinis džiovinimas, džiovinimas džiovykloje. Tik tada, kai mediena išdžiūsta, iš jos gali būti daromi kiti produktai. Vieni medieną džiovina supjaustytą į lentas, kiti iškart išpjovę tam tikras formas. Tačiau standartiškai, jeigu pirma yra lenta išpjaunama, tada ji paliekama džiovinimui. Kai kuriems užsakovams iškart reikia tokios medienos, iš kurios būtų galima išsipjauti kažką nestandartinio. Tačiau dažniausiai pakanka rąstą supjaustyti minėtais būdais lentomis.

Apdirbimas

Kai mediena yra išdžiovinta, galima lentas pjaustyti skirtingais būdais, skirtingiems poreikiams. Tai gali būti ir mediena, skirta kurui, ir geros lentos statyboms, ir dailylentės, ir mediena baldams, ir kitiems dalykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *