kodėl verta valgyti daržovių patiekalus

Be mėsos negyvenantys žmonės įsitikinę, kad daržovių patiekalai yra kažkoks antrarūšis dalykas, nuo kurio nepavalgai pakankamai, ir dėl kurio kūnas nesijaučia sveikai. Tačiau iš tikrųjų visame pasaulyje daugybę metų gyvenantys vegetarai yra savo pavyzdžiu įrodę, kad žmonėms nebūtina mėsa.

Kodėl geriau nevalgyti mėsos?

Patiekalai iš daržoviųKaip pateikia ne vienas mokslininkas, būtent tos tautos, kurios gyvena nevalgydamos mėsos, gyvena sveikesnės, mažiau serga vėžiu, ilgiau gyvena, ten būna mažesnis nutukimo laipsnis. Iš tisų, mėsoje esančių medžiagų kai kurių mums reikia, labiausiai baltymų, tačiau jų galime gauti ir kitur. Geriausia valgyti pupeles, ankštinius, špinatus ir kitokias daržoves, taip pat riešutus, sėklas. Tai maisto produktai, kuriuose gausu baltymų, kurie gali pilnai pakeisti tuos baltymus, kurių turėtumėte gauti iš maisto. Mėsa nėra būtina. Ji taip pat kenkia kraujotakai, širdžiai. Svarstoma, ar žmogus tikrai toks jau mėsėdis. Aišku, mėsos gavimas tam tikru metu leido žmonijai vystytis ir tapti dominuojančia rūšimi, bet visgi dabar mums tiek maisto ir tokio riebaus tikrai nebereikia. Ypač miestuose, kur žmonės mažai juda, visą dieną sėdi prie kompiuterio.

Kodėl nereikia valgyti perdirbto maisto?

Dar vienas labai svarbus dalykas – tai perdirbtas maistas. Nereikėtų jo valgyti. Tai visi batonai, sausainiai, bet koks maistas, kuris nebėra panašus į savo pirmtakus – žaliavas, iš kurių jis yra pagamintas. Taigi, kodėl taip kritikuojamas perdirbtas maistas? Todėl, kad perdirbtame maiste yra pastiprintos visos savybės, kad tik mums tas maistas būtų skanus. Taip pat yra labai sustiprintas tokio maisto kaloringumas. Tačiau tai, ko nėra – tai visi reikalingi vitaminai, mineralai, skaidulinės medžiagos ir kiti labai svarbūs dalykai, kurių iš tiesų mums labai reikia gauti su maistu tam, kad galėtume savo mitybą vadinti išvis pakankama bent jau.

Išeitis – daržovių patiekalai

Taigi, dietologai ir gydytojai sutaria, kad vienintelis iš tiesų mums tinkantis, geras maistas yra daržovės ir daržovių patiekalai. Tai dalykai, kurių mums iš tikrųjų reikia, norint, kad viskas būtų gerai. Daržovių patiekalai mums yra labai reikalingi, jeigu norime tinkamai pavalgyti. Ten yra viskas, ko reikia: angliavandeniai (tokie, kokių iš tikro reikia), baltymai, riebalai (maža dozė), skaidulinės medžiagos (ląsteliena), mineralai, vitaminai. Tik besimaitindami tokiu maistu galime būti iš tiesų sveiki ir laimingi. Tačiau prieš imantis tokios mitybos, aišku, verta ja pasidomėti daugiau ir sužinoti daugiau niuansų, kaip maitintis taip, kad tikrai tik padėtume sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *