Kokios autodalys nudils pirmiau

Taip kaip dėvisi tam tikri mūsų kūno organai, ir laikui bėgant išeina iš rikiuotės nugara, sąnariai, pasensta oda, taip pat kinta ir automobilio autodalys. Todėl kai kurios jos greičiau sudyla, reikalauja keitimo. Kurios autodalys iš tiesų dyla greičiausiai, o kurios dar ilgą laiką galės tarnauti ir sename automobilyje?

Stabdžių kaladėlės

Nors stabdžių kaladėlės nebus pats pirmas dalykas, kuris suges, ir kurį reikės keisti, visgi, reikėtų labai atsargiai prisižiūrėti, kad jos visą laiką būtų geros būklės. Ne tik tada, kai privalomai eisite technikinę, bet ir tada, kai apskritai reikės žiūrėti, kaip viskas veikia. Profilaktiškai patikrinkite automobilį dažniau. Ypač, jeigu mėgstate „padrožti“ stabdžius. Sugedę, sudėvėti stabdžiai – tiesus kelias į avariją.

Kėbulo spalva

Dalys jūsų automobiliuiTaip, kaip pasensta žmogaus oda, taip panašiai sensta ir atitinkamos mašinos autodalys. Todėl ir kėbulas automobilio, tarsi mūsų oda, su laiku pasidaro prastos kondicijos. Tad tenka susitaikyti su tuo, kad kėbulas pasidaro nusilupusiais dažais. Kažkur parūdija ir šonas. Jeigu spalva tokia neutrali, tarkime, juoda, kartais vairuotojai ir mašinos savininkai patys kartas nuo karto užsitepa teptuku juodo dažo ar lako ant tų vietų, kur pasilupę. Tačiau, aišku, kompleksinis mašinos „odos“ atnaujinimas būtų geriausias dalykas – iškart matytumėte, kaip atrodo naujai mašina, kai ji perdažoma.

Padangos

Tai, be abejo, viena greičiausiai nudylančių automobilio autodalių. Tačiau padangos ir yra dėl to taip lengvai pakeičiamos, kad jas dažnai ir tenka užmauti bei numauti. Vien jau sezonų kaita mūsų šalyje reiškia labai daug, nes padangas tenka keisti dėl atsirandančios slidžios kelio dangos, arba dėl vasarą išsausėjusių kelių, kurie jau nebegali taip gerai tausoti automobilio padangų. Tad padangos iš tiesų yra nuolat keičiamos autodalys.

Variklis

Maždaug po 15 – 20 metų gali tekti keisti ir variklį, variklio galvą. Ji taip pat gali nusidėvėti, tačiau nereikia labai liūdėti. Jeigu po tiek metų pakeisite variklį, o visa kita veiks – tai jau būsite padarę didžiausią indėlį į mašiną. Dauguma dalykų joje atrodys puikiai, ir nieko baisaus, kad tas variklis bus kažkoks ne toks, koks jūs norėtumėte, kad jis būtų. Jūs sumokėsite už jo pakeitimą, ir kitos autodalys, kurios dėl laiko suges, susidėvės vėliau, tiek daug jums nekainuos. Jeigu nesudaužysite, jums turbūt amžinai tarnaus veidrodėliai, lempos, automobilio stiklai, salono vidus ir net viduje esančios sodynės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *