Kokios yra žoliapjovių rūšys?

Graži veja ar pieva nebūna be pastangų, o tam svarbiausias – tinkamas žolės pjovimas. Šiuo metu parduodamos įvairios žoliapjovės, kurios skiriasi savo paskirtimi, veikimo principu ir kaina. Kokią rinktis, priklauso nuo to, kas pjaunama ar, koks yra plotas, kurį reikia pjauti.

Raudona žoliapjovėRenkantis paprastą žoliapjovę, kuri nekainuoja brangiai, reikia rinktis iš mechaninių. Joms nereikia kuro. Jei norite ekonomiško varianto, tai šis bus kaip tik. Jos tinkamos nedideliems vejos plotams. Rekomenduojama rinktis iki 2 arų esantiems žemės plotams. Be to, tai puikus pasirinkimas tiems, kuriems reikia pjauti įkalnėse, nes, pavyzdžiui, benzininė žoliapjovė ten negali pjauti tinkamai. Iš kitų privalumų reikia paminėti tai, kad jos labai gerai pjauna žolę, tiksliau ją kerpa. Tai toks būdas, kai žolė nepažeidžiama. Taigi, ji bus sveikesnė, nei ta, kuri pjaunama.

Viena iš populiariausių – elektrinė žoliapjovė. Ji tinkama nedideliems plotams, nes jos veikimas yra nuo elektros, todėl nebus patogu pjauti dideliuose plotuose, kai reikia laidų prailgintuvo. Iš didžiausių privalumų reikia įvardinti tylų veikimą ir tai, kad nereikia pilti kuro. Viskas švaru ir tylu. Be to nėra blogo kvapo, kaip nuo benzininių žoliapjovių. Kaina jų priklauso nuo gamintojo ir modelio.

Akumuliatorinė žoliapjovė taip pat tinka mažiems plotams. Iš didžiausių privalumų – nėra elektros laido ir nereikia pilti kuro. Tiesa, jos nėra itin patogios naudojimui, nes jas reikia nepamiršti įkrauti, o ir baterijos užtenka neilgam darbui. Be to, kas maždaug keturi metai reikia keisti akumuliatorių.

Benzininės žoliapjovės tinkamos dideliems plotams pjauti. Tiesa, jos sukelia daug triukšmo ir skleidžia nemalonų kvapą, tačiau yra galingos. Jos varomos benzinu, todėl nereikės elektros laidų ar nepamiršti įkrauti akumuliatoriaus. Tokios žoliapjovės pasižymi ilgaamžiškumu. Tai geras pasirinkimas, kai reikia pjauti daug ir ilgai.

Jei vejos ar pievos plotai itin dideli tai reikia pagalvoti apie sodo traktoriukus arba žemės ūkiui skirtas šienapjoves. Priklausomai nuo ploto galima pasirinkti kurią nors iš šių technikos rūšių. Taip pat dar galimas roboto pasirinkimas. Viskas priklauso nuo finansinių galimybių, nes šie trys pasirinkimai kainuoja nepigiai.

Kokia žoliapjovė geriausiai tiks, priklauso nuo to, koks turimas plotas, kurį reikia nupjauti. Pasirinkimui įtakos turi ir kaina, ir gamintojas, ir kiti individualiai svarbūs kriterijai. Geriausia, kai perkama kokybiška žoliapjovė, kuri tinka pagal rūšį ir pjaunamą plotą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *