Kokius darbus fermoje dirbama skirtingais metų laikais?

Donelaitis aprašė „Metuose“ kaimo žmogaus gyvenimą ir sezoninius darbus tada, kai žemės ūkio technika dar nebuvo ištobulėjusi taip, kaip dabar. Todėl atrodo, kad žemės darbai apima visą svarbiausią gyvenimo ciklą. Tačiau iš tiesų kaip tada, kaip ir dabar turi būti tokiu pačiu metu išbarstomos sėklos žemės ūkiui, nuimamas derlius, ariama dirva. Darbų sezonai nepasikeitė, pasikeitė tik pati žemės ūkio technika. Kokius darbus šiais laikais žmonės dirba ir su kokiomis priemonėmis, skirtingais metų laikais?

Pavasaris

DotnuvaPavasaris tampa labai svarbiu momentu, kurio turi sulaukti galbūt ir nepasirengus. Ne visada žinome, kada iš tiesų atšils, kokio ilgio bus žiema, kada reikės pradėti pirmuosius darbus. Tačiau, vos tik atšyla, prasideda žemės ūkio darbai. Pirmiausiai traktoriai suaria tas dirvas, kuriose bus kažkas auginama. Jeigu reikia, jeigu dirva prasta, specialūs kombainai gali patręšti žemę kompostu arba mineralinėmis trąšomis. Vėliau prasideda sėja, kada yra viskas sėjama. Jeigu seniau galėjome įsivaizduoti bernelį lininiais drabužiais ir šiaudine skrybėle, sėjantį laukuose sėklas, tai dabar mes galime įsivaizduoti didžiules sėjimo mašinas, pravažiuojančias per laukus ir išmėtančias sėklas daug greičiau. Pavasarį tiek ariant dirvą, tiek sėjant, galima fotografuoti, kaip už mašinos seka pulkas gandrų arba kitokių paukščių. Gandrai labiau mėgsta ariamą dirvą, nes iš jos galima išsirinkti nemažus sliekus. Tuo tarpu, smulkesniems paukščiams patinka mažesni skanumynai, tarkime, sėklos, kurios ir metamos į dirvą. Tiek vieni, tiek kiti paukščiai tokių darbų metu yra nepageidaujami svečiai.

Vasara

Vasarą reikia lieti daržus, prižiūrėti, kad nenudžiūtų. Kai kuris derlius ir uždera būtent vasarą. Tačiau vasara turi gana nuspėjamą savo amplitudę. Jeigu orai bus geri, derlius bus geras, jeigu lis arba šals, arba bus sausra – pamatysite, ne tik kalafiorų kainos pabaigoje bus pakilusios, nes derlius bus blogas. Tačiau nereikia kaip pavasarį laukti įtūpus prie starto linijos ir žiūrėti, kada prasidės kažkas, kad pagaliau atšils.

Ruduo ir žiema

Sakoma, kad ką pasėsi, tą ir pjausi. Tai tiesa, ir rugpjūtį prasideda derliaus nuėmimas. Reikia ne tik jį nuimti, bet ir nušienauti laukus, susirinkti šieną. Kai kurias dirvas taip pat reikia suarti iš rudens, o taip pat reikia pasėtižiemkenčius, kurie po truputį bręsta žemėje per visą šaltą žiemą, arba, kaip sako jų pačių pavadinimas – kenčia žiemą. Tokie tie ūkio darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *