Koks yra plastikinių langų ilgaamžiškumas?

Plastikiniai langaiGalime tik padėkoti gerai išvystytoms technologijoms už tai, jog plastikiniai langai yra tokie pigūs, prieinami kiekvienam, tačiau tuo pačiu ir ilgaamžiški bei patikimi. Kokybiškai sumontuoti ir pagaminti plastikiniai langai vidutiniškai tarnauja apie 20 metų, nors šis kokybės terminas gali svyruoti nuo 10 iki 35 metų, priklausomai nuo priežiūros ir išorės veiksnių. Tad jei jūsų langai buvo sumontuoti 2000 metais, didelė tikimybė, jog langai jau turėtų būti keičiami ar bent jau remontuojami.

Kaip valyti plastikinius langus?

Plastikiniai langai yra ne tik labai ilgaamžiški, tačiau ir reikalauja nedaug priežiūros. Kaip bebūtų, jie vis tiek reikalauja bent jau minimalios priežiūros tam tikru laiko intervalu. Turbūt pati aktualiausia priežiūra yra langų valymas. Jis taip pat nėra sudėtingas – langų rėmus valykite su švelniu skudurėlius bei muiluotu vandeniu. Jei dulkių yra labai daug, prieš tai galite jas nusiurbti su dulkių siurbliu. Norėdami prailginti savo plastikinių langų tarnavimo laiką, atlikdami valymą galite sutepti vyrius su alyva.

Jei pastebėjote, jog vienas iš stiklų atrodo tarsi aprūkęs, tačiau tai tęsiasi ilgą laiką ir aprūkimo nuvalyti nepavyksta, tai reiškia, jog stiklą teks pakeisti. Tiesa, visai nebūtina keisti viso lango kartu su rėmais – pakaks pakeisti stiklą kuris yra pažeistas. Pats savarankiškai to padaryti tikriausiai nesugebėsite, todėl rekomenduojame šią užduotį patikėti profesionalams.

Nors aprūkęs stiklas nėra tas dalykas, dėl kurio reikėtų keisti visą plastikinį langą, tačiau egzistuoja kiti indikatoriai kurie gali reikšti, jog jau laikas pakeisti langą. Dažniausiai sutinkami defektai, kurie atsiranda su laiku, yra įskilęs stiklas, vandenį praleidžiantis rėmas arba vėjas pučiantis kiaurai langus.

Ką rinktis – medinius ar plastikinius langus?

Medinių langų išvaizda ir natūralus autentiškumas iš tiesų yra prikaustantis žvilgsnius ir sukuriantis specialią atmosferą namuose, tačiau iš medžio pagaminti langai taip pat turi ir labai daug trūkumų. Kas šiais laikais turi laiko reguliariai rūpintis mediena, ją valyti ir lakuoti, vien tik tam, jog lango rėmai išlaikytų gerą išvaizdą? Mediniai langai taip pat gali būti pažeisti įvairių vabzdžių, o rėmo deformacijos atsirandančios nuo didelių temperatūros skirtumų gali visiškai sugadinti ir patį stiklo paketą. Tuo tarpu plastikiniai langai nors ir nėra tokie išvaizdūs, jie yra kur kas pigesni, ilgaamžiškesni, nereikalauja tiek daug priežiūros. Kitaip tariant, plastikiniai langai paprasčiausiai nesukels tiek rūpesčių, kiek turėtumėte pasirinkę medį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *