Kurie šiltnamiai geriausiai tinka jūsų sodui?

SiltnamiaiGalbūt esate pradedantysis, kuris tik nori pradėti auginti savo maistą. O gal jau turite patirties ir norite savo pomėgį paversti pajamų šaltiniu. Jei taip, tuomet labai svarbu pasirinkti tinkamą šiltnamį. Turite rasti tokį, kuris ne tik atitiktų jūsų poreikius, bet ir gyvenimo būdą. Kad šiltnamis būtų priskirtas prie geriausių sodo šiltnamių, jis turėtų atitikti šiuos kriterijus: Klimatas Jei norite įsigyti šiltnamį, reikia atsižvelgti į klimatą, kuriame gyvenate. Namuose auginamos daržovės paprastai yra šilto klimato produktai, todėl šiaurinėje vietovėje paprastai bus vėsiau ir mažiau malonu, palyginti su ekvatoriniu klimatu, kur vasaros dienos reguliariai gali viršyti 30 laipsnių Celsijaus (86 laipsnių Farenheito)! Apšvietimas Labai svarbus veiksnys, lemiantis, ar norite įsigyti šiltnamį, yra tai, kiek jame yra šviesos. Šiltnamyje turi būti pakankamai natūralios šviesos, kad darbuotojai galėtų patogiai dirbti jame visą dieną ir nepavargtų. Tačiau dirbtinis apšvietimas taip pat būtinas, jei norite auginti daržoves netoli kitų namų ar įmonių, kad žmonės galėtų netrukdomi iš tolo stebėti, kaip jos auginamos! Dydis ir mastelis… Paskutinis lemiamas veiksnys perkant šiltnamį yra jo dydis ir mastelis. Jei ketinate pradėti dirbti kaip naujas daržininkas arba paprasčiausiai bandote padidinti šeimos racione auginamų produktų kiekį, kol kas tikriausiai užteks kambarinio modelio. Siltnamiai už gerą kainą.

Į ką atkreipti dėmesį perkant šiltnamį

Perkant šiltnamį svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus: Klimatas – reikia atsižvelgti į klimatą, kuriame gyvenate, taip pat į tai, kokios augalų rūšys auga jūsų regione. Apšvietimas – šiltnamyje turi būti pakankamai natūralios šviesos, kad darbuotojai galėtų patogiai dirbti visą dieną ir nepavargtų, ir pakankamai dirbtinės šviesos, kad augalai galėtų augti. Dydis ir mastas – šiltnamis turi būti tinkamo dydžio ir mastelio, kad atitiktų jūsų auginimo reikalavimus ir jūsų biudžetą.

Kiek sveria šiltnamis?

Gineso rekordų knygos duomenimis, sunkiausias pasaulyje šiltnamis yra Austrijoje esantis Schoeller INAS-40, kurio aukštis siekia 40,1 m, o plotis – 36,4 m. Tačiau daugumos patalpose auginamų augalų plotas yra mažesnis nei 40 kv. m, todėl toks dydis nėra praktiškas namams. Tačiau daugelis komercinių šiltnamių yra mažesni už šį dydį, todėl jei jus domina nedidelių daržovių ar gėlių auginimas, tikriausiai šis dydis tiks.

Ar šiltnamis yra pakankamai didelis, kad jame būtų galima užauginti norimą produkcijos kiekį?

Šiltnamio dydį lemia du veiksniai: auginimo talpa erdvėje ir lapų surinkimo efektyvumas. Uždaruose šiltnamiuose galima gauti didesnį derlių dėl to, kad už rėmo nėra atviros erdvės augalams augti, o lapų užauginama mažiau nei atviroje sodinukėje. Kita vertus, šiltnamiuose gerai dera pieniniai augalai, dekoratyviniai medžiai ir kiti daug erdvės reikalaujantys augalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *