Medinio interjero paslaptys

Viena seniausių ir puošniausių interjero medžiagų, be abejo, yra mediena. Juk kas dar taip gražiai ir natūraliai atrodo namų interjere, jeigu ne medienos dailylentės, kuriomis gali būti iškaltas visas butas ar namas. Mediena tinka visur, prie bet ko, su viskuo. Ir ji – natūrali, primenanti mums mūsų prigimtį, gyvenimą gamtoje, nuo kurios mes, tiesą sakant, niekur nenutolome, niekur nedingome. Kaip buvome gamtos vaikai ir žmonės, taip ir esame.

Medienos kvapas

Statybinė medienaViena iš priežasčių, kodėl žmonės taip mėgsta medinį interjerą, yra medienos kvapas. Net nulakuotas medis skleidžia savo ypatingą kvapą, kurį gali jausti tiek atėjęs į žiemą nešildomą, kelias savaites nejudintą medinę pirtelę, tiek įžengęs į šiltą medinę palėpę. Jeigu medienos kvapų neužgožia kiti namų aromatai, mes paprastai lengvai galime jausti šį nuostabų aromatą. Meistrai siūlo naudoti tokią kvapų paslaptį: kas pusę metų paimti kurias nors medinio interjero dalis ir patrinti su švitriniu popieriumi. Nebijokite, kad kažkur nusitrins lakas, juk nedaug. Nebent tai panaikins spalvą – tuomet patrinkite tokiose vietose, kurių nesimato, kurios gal net nedažytos. Tai padarius, tose vietose vėl pusę metų sklis šviežias medienos kvapas.

Šviesi spalva

Meidena yra natūraliai šviesi statybinė medžiaga, todėl net nereikia labai vargti, kad medinis interjeras būtų madingai šviesus, atspindintis šviesą ir vizualiai praplečiantis erdvę. Mes viską puikiai matysime ir taip. Mediena, šviesi medžiaga, puikiai tinka šviesaus kambario dizainui. Galima tik nulakuoti bespalviu matiniu arba blizgiu laku, ir kambarys paruoštas. Jeigu imsite kitas natūralias statybines medžiagas, jos nebus iškart tokios gražios, reikalaus daugiau apdirbimo arba apskritai ir liks tamsios.

Gerai šiltina

Šalčiausia yra įėjus į akmeninės pilies menę, šilčiausia mediniame, apšiltintame kambaryje. Mediena yra lengva ir porėta medžiaga, o joje esantys oro tarpai puikiai sulaiko šilumą. Štai dėl ko šuniui būdą žiemai tikrai reikia statyti iš medienos, o ne akmens. Akmuo labai kietas, jame dalelės taip suspaustos, kad nėra kaip praeiti oro tarpams, kurie ir sukuria visą tą šildymo efektą.

Šiuolaikinis interjeras

Galų gale – gražusis interjeras, koks jis dabar madingas. Dabar populiaru derinti kelias tekstūras namuose, iš kurių viena puikiai dera – mediena. Tai gali būti ir gražiai apdirbtos dailylentės, ir netašyti rąstai, ir grubios lentos, netgi tokios, kurios turi sendinimo efektą. Taigi, interjeras gali paklusti jūsų daliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *