Naujų automobilių pardavimai Lietuvoje ir ES

Lietuvoje nauji automobiliai labiau geidžiami nei Latvijoje ir Estijoje, įprastai jų parduodama daugiau. Tačiau 2021 metais naujų automobilių pardavimai sumažėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje (ES). Tiesa, Estijoje buvo jaučiamas didesnis susidomėjimas, jų pardavimai pakilo 20 procentų daugiau nei 2020 metais. Latvijoje fiksuotas nedidelis pardavimų didėjimas 6 procentais. Daugelyje kitų šalių naujų automobilių rinkos mažėjo. Smukimą lėmė dėl pandemijos susidariusios situacijos – darbuotojų trūkumas, reikalingų detalių tiekimo strigimas.

ES 2021 metais naujų automobilių pardavimai sumažėjo 2,4 procento, įregistruota 3,3 mln. automobilių mažiau nei prieš krizę 2019 metais. Praėjusiais metais visame pasaulyje transporto priemonių pagaminta 9 mln. mažiau.

Statistika Ukrainoje

Ukraina 2021 metais pagerino savo rekordą pagal naujų automobilių pardavimų skaičių, kuris buvo pasiektas 2013 metais. Buvo nupirkta net 103 650 transporto priemonių, atkeliavusių ką tik iš gamyklų. Tai 20 % daugiau nei 2020 metais.

Naudotas transporto priemones, pirmą kartą registruotas Ukrainoje įsigijo 517 000 pirkėjų.

Statistika Lietuvoje

Lietuvoje 2021 metais nauji automobiliai sudarė mažiau nei ketvirtadalį rinkos. Jų buvo parduota 31 371, naudotų transporto priemonių buvo parduoda 140 679.

Įdomu, kokį kurą renkasi Lietuvos gyventojai? Netikėtumų atsakyme nėra, populiariausi išlieka benzininiai varikliai, benzininiai ir elektriniai lieka antroje vietoje, o trečioje dyzeliniai varikliai:

  • benzinu varomų automobilių buvo parduota 13478;

  • benzinu ir elektra – 11 556;

  • dyzelinių – 3982;

  • elektra varomų parduota net 1155.

Nauji automobiliai: kokią markę rinktumėtės jūs?

Statistikos duomenys rodo, kad rinkdamiesi naudotą automobilį vairuotojai dažniau pasirenka geresnį vardą turinčio prekės ženklo, sportišką ir galingą transporto priemonę – „Audi“, „BMW“, „Volkswagen“. Tarp BMW gerbėjų 2020 metais populiarūs „BMW 5-Series“, „BMW 3-Series“ modeliai. Tačiau nauji automobiliai greičiausiai yra perkami labiau atsižvelgiant į kainą, o ne į markę.

Vis tik, nėra nuostabesnio jausmo kai svajonės pildosi. Greičiausiai daugelis vyrų svajoja apie naują galingąjį „BMW“ ar sportišką „Audi“. Galime tik pasakyti, kad svajonės mus veda į priekį, o noras įsigyti geresnį naują automobilį, gali būti priežastis pradėti naują veiklą ar susirasti geriau apmokamą darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *