Skolų atsikratymas

2018 metams įsibėgėjant net keli šimtai tūkstančių lietuvių turi įsiskolinimų greitųjų kreditų bendrovėms. Jie galėjo būti paimti kaip gelbėjimosi ratas skęstant skolose ar ištikus kitoms problemoms. Bet nevisada ir nevisi supranta, kad greitieji kreditai – tik laikinas problemų sprendimo būdas. Galiausiai pasiskolintus pinigus reikia grąžinti. O prie jų dar reikėtų pridėti ir apvalią sumelę, kuri susikaupia dėl didelių palūkanų normų. Priklausomai nuo pasiskolintos sumos ir kitų administracinių mokesčių, palūkanos gali sudaryti netgi didesnę sumą nei tą, kurią pasiskolinote. O kai ateina laikas pradėti kreditus grąžinti, tuomet kiekvienas nori kuo greičiau atsikratyti įsiskolinimais.

Todėl savaime aišku kodėl paskolų refinansavimas šiuo metu yra tokia populiari paslauga. Nors teikiamas tų pačių greitųjų kreditų bendrovių, refinansavimas leidžia sumažinti turimų įsiskolinimų sukeliamus nepatogumus. Tai – didelis privalumas, net nekreipiant dėmesio į tą faktą, kad refinansavimą gaunantiems įsiskolinusiems asmenims dažniausiai leidžiama pasiskolinti papildomai. Pastarasis faktas yra labai įdomus vien todėl, kad be refinansavimo taip įsiskolinę žmonės pasiskolinti papildai tikrai negalėtų.

PaskolosRefinansavimas ne šiaip yra populiari paslauga. Tai tuo pačiu yra vienas populiariausių ir efektyviausių būdų atsikratyti skolų. Taip, tą galima laikyti papildoma paskola ir sakyti, kad tai yra ugnies gesinimas ugnimi. Tačiau kuo refinansavimas skiriasi nuo įprasto papildomo skolinimosi yra tai, kad jis leidžia sumažinti įsiskolinimus. Papildomas skolinimasis nėra privalomas. Jei pasirenkate tokia teise nepasinaudoti – jūsų efektyvi mokestinė našta gali sumažėti net daugiau nei 10%. Nereikia bijoti jei jūsų finansinė situacija – nepavydėtina. Refinansuotojai yra pasiryžę padengti skolas nepriklausomai nuo įsiskolinimų dydžio. Dažnai yra taip, kad kuo daugiau įsipareigojimų – tuo noriau kreditoriai yra linkę padėti. Logika labai elementari ir paprasta: kuo didesnės sumos refinansavimo yra prašoma, tuo daugiau jie iš to uždirbs. Tokia paslauga nesuteikiama tik išimtinais atvejais; pavyzdžiui, kai plika akimi matyti, kad klientas nesugebės atlikti net pirmosios kredito įmokos.

Refinansavimas – tik vienas iš daugelių įrankių skolų atsikratymo kelyje. Elementariausias finansinis raštingumas – ne tokia populiari, bet net veiksmingesnė priemonė. Refinansavimas veikia iš kart: jūs pateikiate prašymą jam gauti ir jei jis patvirtinamas efektą pamatyti tuojau pat. Finansinis raštingumas yra kitokio tipo daiktas. Jį reikia lavinti nuolatos bent keletą savaičių. Jam lavinti dar reikėtų susirasti atitinkamos informacijos šaltinių. Vietinės viešosios paskaitos ar (ne)mokami kursai yra vienas iš variantų. Jei tokios galimybės nėra ar tam nėra laiko ir pinigų investuoti, visada pagelbės visagalis internetas. Jame informacijos yra daugiau nei galima įsivaizduoti. Kaip pavyzdį galime pateikti www.amcredit.lt puslapį: jame ne tik rasite apsčiai informacijos apie geriausias skolinimosi ir grąžinimo praktikas, bet ir esant poreikiui skolintis galėsite susirasti paskolą (ar refinansavimą) geriausiomis sąlygomis. Tokios edukacijos tikslas – išmokyti žmogų geriau tvarkytis su savais pinigais, kad būtų galima efektyviau ir greičiau grąžinti paskolas, o ateityje su jomis visai nebūtų poreikio prasidėti. Pradžioje tai gali pasirodyti sudėtingas ir ilgas procesas, bet vaisių jis tikrai duoda.

Atsikratyti įsiskolinimų gali būti nelengva; ypač jei jų esą labai daug. Bet vienaip ar kitaip visas problemas reikia pradėti spręsti nuo kažkur. Papildomas greitųjų kreditų skolinimasis gali būti ne daugiau nei trumpalaikis ir trumparegiškas problemos sprendimo būdas. Jis gali padėti atsikratyti dalies skolų pradžioje, bet galiausiai jos jus pasivys. Ir šiaip toks procesas negali tęstis amžinai; ką savo kailiu patyrė jau daug asmenų bandžiusių išspręsti šias problemas būtent taip. Refinansavimas yra vidutinio laikotarpio sprendimo būdas. Trumpajame laikotarpyje jums bus suteikta vietos kvėpuoti, o tai leis pabandyti situaciją pagerinti per trumpąjį laikotarpį. Tačiau tokios paskolos įsiskolinusiems asmenims irgi yra ribotos. Ilgajame laikotarpyje gali padėti tik išlavintas gebėjimas geriau disponuoti savo turimomis lėšomis. Todėl tokį variantą būtinai apsvartykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *