Patarimai ieškantiems darbo

DarbaiJauniems žmonėms pirmą kartą gyvenime sostinėje ieškant darbo visada baisu – o kas, jeigu nepavyks susirasti.Tačiau kiekvienas darbštus ir savo tikslo siekiantis jaunuolis visuomet galiausiai jo ir pasiekia. Tad ką daryti, norint susirasti darbą? Patarimai tiems, kurie dar tik pradeda eiti karjeros keliu, nesvarbu, ar ieško papildomo darbo studijų metu, ar pilno etato pagal specialybę, kurią baigė.

Apgalvokite laišką

Jeigu radote dominantį darbo skelbimą, tikriausiai kitas žingsnis bus motyvacinio laiško arba cv rašymas. Kaip rašyti laišką, nuo ko pradėti? Mokykloje, studijose ar per karjeros dienas ne kartą gavote patarimų, kaip tai daryti, o ir patys rašėte šablonus. Bet ar tikrai kas nors nori rašyti tuos šabloninius tekstus su frazėmis „komunikabilus, atsakingas“ ir pan.?

Tai, ką jums reikia daryti rašant laišką, tai galvoti ne apie šabloną, o apie realius dalykus. Visų pirma, kokių iš tiesų darbuotojų ieško ta įmonė, kaip jūs įsivaizduojate tą darbą? Ir kodėl manote, kad iš tikro jam esate tinkamas? Tarime, jeigu tai valytojo darbas, tai nėra reikalo rašyti apie jūs komunikabilumą ar kitus nesusijusius dalykus. O jeigu tai darbas knygyne, o jūs pats esate skaitytojas fanatikas, tuomet žinoma, kad verta pasistengti paminėti tai, kas susiję su knygomis. Įsivaizduokite, kad kalbatės su kažkuo realybėje ir įvardinate esminius dalykus. Juk siūlydami kaimynui nušienauti žolę, neminėsite, kad laisvai kalbate anglų kalba ir skaitote rusų bei esate įvaldė Microsoft Power Point programą? Taigi ir laišką rašydami pagalvodami apie tai, kas iš tiesų yra aktualu.

Neapkraukite nereikalingomis detalėmis

Kitas dalykas – įvertinkite darbdavio laiką. Jeigu konkursas didelis, bus labai daug pretendentų su savo laiškais ir CV. Todėl nėra tikslo rašyti taip, kad per kraštus lietųsi ir nepavyktų atskirti, kur prasminga, o kur perteklinė informacija. Rašykite tai, kas būtina, kas nebūtina, jeigu reikės, vėliau atskleisite.

Ieškokite ne tik per skelbimus

Dažnai žmonės, ieškodami darbo, labai nusivilia, nes dominančių skelbimų per mėnesį atsiranda vos keli. Tačiaureikia turėti omeny, kad kai konkrečioje įmonėje reikia darbuotojo, tai jis nebūtinai ieškomas per skelbimus. Pirmiausia apžiūrimi turimi resursai, kreipiamasi per pažįstamus, taip pat tikrinami į šoną jau seniau atidėti CV. Vadinasi, geriausia bus, jeigu matydami mėgstamas įmones, iš karto joms nusiųstumėte savo kandidatūrą. Jeigu įmonė plėsis, atėjus laikui jus pakvies į pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *