Per avariją subyrėjo mašinos stiklai

Keičia automobilių stiklusAr galima tikėtis, kad stiklų keitimas automobiliui nebus būtinas po to, kai šis milžinišku greičiu nuskrieja į avariją? Gal ir galima, tačiau ne tada, kai stiklai visiškai subyra. Kaip žinia, automobilių stiklai Vilniuje privalo būti tinkami, parengti automobilio kelionei. Jeigu tokie nebus, vairuotojas jausis nesaugus.

Sudužę stiklai yra pavojingi

Nors automobilio stiklų keitimas yra ne tas pats, kas namo stiklų keitimas, visgi ir automobilio langas gali subyrėti. Jeigu sudaužysime namų langus, o gal kokią taurę pažersime ant grindinio, tuomet teks turėti reikalų su daugybe aštrių šukių ir skeveldrų. Tos šukės gali būti labai pavojingos kiekvienam žmogui, jos gali įsmigti į veidą, akis, rankas. Tačiau automobilio stiklai pagaminti šiek tiek kitaip. Siekiama, kad jie būtų kuo mažiau pavojingi žmonėms, todėl tokie stiklai yra gaminami su specialia apsaugine plėvele. Ta plėvelė turėtų padėti avarijos atveju. Stiklas turėtų įskilti, bet ne išsilakstyti į aštriausias šukes. Antraip vargu, ar kas nors išvis norėtų sėsti už tokios mašinos vairo. Tačiau esant labai stipriai avarijai, apsauginės plėvelės padės nuo maksimalaus stiklų skraidymo, bet paties stiklo vis tiek neapsaugos. Jis vis tiek gali plyšti į daugybę šukių. Galbūt esate matę, kaip stiklai atrodo ant gatvės, iškart po avarijos. Jie stovi tarsi kokie brangakmenis, supilti į krūveles. Taip atrodo iškulti mašinos stiklai, kai mašinai jau būtinas stiklų keitimas.

Lina su siaubu prisimena tą naktį, kai avarija sugadino jos kelionę ir į visur pažiro stiklai. „Atsibudau palatoje, prieš tai mačiau tik į mane lėkusias šviesas. Pasirodo, pakliuvau į didelę avariją ir mane rinko iš gabalėlių. Prabudau, plaukuose radau stiklo gabaliukų. Tai rodė, kad smūgis buvo geras. Tikrai geras, jeigu stiklai net išbyrėjo ir išskraidė visur. Buvo baisu, nežinojau, kas kaltas dėl avarijos. Bet tuo metu stengiausi dėl to negalvoti, jaučiausi labai pavargusi“, – sako Lina.

Stiklų keitimas atgaivins mašiną

Automobiliams, kaip ir žmonėms, po avarijų reikia arba remonto ir sveikimo, arba keliauti į kapines. Taigi, Lina sako, kad tiek jai, tiek automobiliui teko išgyventi labai didelę avariją, bet su ja nesibaigė visas gyvenimas – vėliau teko eiti ir taisyti ir save, ir automobilį. Stiklų keitimas tą kartą buvo ne vienintelis dalykas, kurį teko taisyti ir tvarkyti tuomet kaip avarijos padarinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *