Pievos – išteklių šaltiniai

Po sukultūrintas pievas vasarą važinėja ruloniniai presai ir surenka nupjautą žolę į specialius rulonus. Vieni rulonai surenkami į plėvele aptrauktas formas, kiti paliekami tik suvynioti. Tačiau pieva – tai ne tik tai. Tai ir kur kas daugiau, tai daug išteklių mums, žmonėms, suteikiantis dalykas. Kam reikalinga ir kam naudą teikia pieva?

Šienas ir žalias pašaras mitybai

Profesionalūs presaiVisų pirma, ruloniniai presai pievoje augančią žolę panaudoja kaip pašarą. Tiksliau, presai surenka nušienautą žolę ir ją suvynioja į geltonus sausus arba žalius rulonus. Sausi preso suformuoti šieno rulonai – tai sausas pašaras gyvūnams, naminiams gyvuliams. Taip pat tai gali būti naudojama ir kaip kraigas, taip pat patiesimas tarp vagų, pavyzdžiui, braškių fermoje. Kitas variantas – tai žaliasis pašaras, kurio yra pripildoma plėvelės forma. Tai irgi geras būdas surinkti tą pašarą. Šiais laikais didžiulį darbą padaro ruloniniai presai, kurie itin patogiai mechanizuotu būdu viską padaro tinkamai.

Kompostui žemės ūkyje

Kompostas – tai geriausios organinės trąšos, kurios naudojamos norint pagerinti derlingumą žemės, kurioje auginamos įvairios maistinės kultūras. Tačiau tas kompostas ne visada yra padaromas tikrai gerai, nes kartais pritrūksta tokių atliekų, kurios galėtų pasitarnauti. Visgi geras komposto mišinio pagrindas taip pat gali būti ir įvairios pūvančios žolės. Tam tikra prasme, pati žolė žolę maitina.

Pieva – vaistinių augalų ištekliai

Dar vienas išteklius, kurį suteikia pievos – tai vaistiniai augalai, taip pat naudojami ir arbatoms. Žolininkai – žinoma, tačiau vis mažiau ir mažiau žmonių tarpe egzistuojanti specialybė. Jie puikiai pažįsta ir lengvai gali pasakyti, kur ir kokie augalai gali išgydyti ligas, pagerinti nuotaiką, atlikti medicinines ar arbatos, taip pat prieskonių funkcijas. Daugiausiai maistinių, arbatinių, prieskoninių augalų rasime nesukultūrintose pievose, kur veisiasi natūrali augmenija, šiluose ir giriose.

Pieva – žmogaus atsipalaidavimui

Ne veltui būtent pievutes, gražias vejas žmonės sėja prie savo namų. Ne asfaltą pila, ne plyteles kloja, ir ne trinkeles, ne žvyrą ar smėlį pila… Visiems malonu, kada natūralioje mūsų aplinkoje, mus visada supančioje, aplink yra graži žalia vejukė. Tai malonumas ir atsipalaidavimas sielai, akims, širdžiai ir netgi klausai. Nes pievoje gyvena ir nemažai gyvūnijos…

Pieva – natūralios gyvūnijos dalis

Suaugęs žmogus galbūt iškart net nepasakys, kas gyvena pievoje. Tačiau tą lengvai galbūt pasakys tas, kas pievoje dažnai žaidžia – vaikas. Jis mato sraiges, šliužus, žiogelius, sruzdėles ir kiekvieną kitą gyvą pievos padarėlį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *