Renginių vedėjų klaidos ant scenos

RenginiaiJeigu norite būti geri renginiu vedejai, stengtis reikės dėl daug ko: ir dėl išvaizdos, ir dėl kalbos, ir mintinai pasimokyti nemažai dalykų. Daugiausiai prideda patirtis ir įgimtas talentas. Ne visiems taip pasiseka, o suklysta net ir profesionalai. Štai keletas atvejų, kuomet renginio vedėjai suklysta, dirbdami scenoje per koncertus, privačius vakarėlius, apdovanojimus ar kitas progas.

Netinkamai pristato svarbius žmones

Labai svarbu, kad renginiu vedejai deramai pristatytų tam renginiui svarbius žmones. Ar tai būtų politikai, ar dėstytojai, ar apdovanojimą atsiimantys, ar skelbiantys žmonės, ar tai būtų rėmėjai. Gėda, kai renginio vedėjas neištaria kažkokios pavardės, tai rodo nepagarbą. Būtina prieš renginį skirti laiko tam, kad įsigilinti, kokios bus pavardės, pasiaiškinti, parepetuoti, kaip tas pavardes tarti. Juk gerai žinomi žodžiai įsilieja į žodžių srautą ir sekamą iškilmingai, su tam tikromis pakiliomis intonacijomis. O kai vedėjas nežino, kaip ištarti pavardę, prieš ją tariant trunka nedidelė pauzė, o tuomet nerišliai, skiemenuojant, užsikertant ar net suklystant pasakoma žmogaus pavardė. Net jeigu apdovanojimas ar proga labai svarbi, nerišliai ištarta pavardė parodys, kad žmogus iš tiesų nėra toks svarbus, ir jis svarbiu nebesijaus.

Turi pernelyg tarmišką tartį

Kai kurie regioniniai renginiu vedejai galbūt visai gerai skamba savo regionų centruose, tačiau šalies mastu arba kitame regione jie skambės labai juokingai dėl tarmiškos tarties. Apskritai tarmės yra mūsų šalies paveldas, tačiau vedant renginius reikia laikytis bendrinės kalbos, kad kiekvienam būtų aišku, kaip ir apie ką sukasi kalba, o keistai ištartas žodis nepriverstų visų susižvalgyti ar pasijusti nejaukiai. Aišku, yra tokių liaudies švenčių, kur būtent tarmiška tartis yra labiau pageidaujama.

Stresinėje situacijoje nusikeikia

Labai nemalonu, jeigu vesdamas renginį vedėjas kažkuriuo momentu nusikeikia. Ar dėl to, kad kažkas vyksta ne taip, kaip reikėtų, ar dėl to, kad labai atsipalaiduoja ir jaučiasi linksmai. Visgi per mikrofoną pasakytas keiksmažodis kaip reikiant rėžia ausį, ir tikrai publikoje bus tokių žmonių, kuriems dėl to bus nemalonu.

Juokauja taip, kad darosi nepatogu

Kartais priversti karpyti ausimis renginio vedėjas gali ir tiesiog su nepadoriais pokštais, diskriminuojančiais anekdotais ar kitais juokeliais ne vietoje ir ne laiku. Reikia būti aukšto intelekto, kad pavyktų išlaikyti ir aukštą kartelę savo pokštams ir visam kitam. Juokauti reikia mokėti. Taip pat ir jausti bendrą publikos nuotaiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *