Ruošiame ratus rudeniui

Padangos žiemaiKaip ir kasmet, prasidedantis ruduo primena ne tik apie tai, kad reikės atžalas leisti į mokyklą, pirkti naujus batus ar drabužius, ruoštis grėblius ir lapų tvarkymą, bet ir tai, kad turės būti keičiamos mašinos ziemines padangos.

Vasarą važinėjame greičiau ir lengviau

Vasarą leidžiamas didesnis greitis keliuose, todėl riedėti į nuostabias keliones yra lengviau ir smagiau. O taip pat ir nereikia tokių padangų kaip talverehvid. Pakanka lengvų universalaus tipo arba tiesiog vasarinių padangų. Vasarinės padangos pasižymi savo kietesniu reljefu, ten nėra specialių iškilimų, spyglių, nes laikoma, kad kelio danga nėra labai slidi. Ji tiesiog yra tikrai kieta ir tokia danga galima lengvai važiuoti be didelių pavojų, stabdyti neslystant. Tačiau štai sulig tamsiuoju metu prireikia pasikeisti savo padangas į žiemines, o greitį vis labiau mažinti.

Žiemą atsiranda daugiau pavojų

Kodėl žiemą važiuojame lėčiau, o ant ratų atsiranda ziemas riepas? Todėl, kad, visų pirma, kelio danga yra slidesnė. Slidesnė ji dėl to, kad yra daugiau drėgmės. Mes nemanome, kad visą rudenį sninga ir būna labai šalta. Tačiau faktas yra toks, kad tikrai būna daug daugiau vandens, o juk paslysti ant šlapios dangos ar tiesiog balos, susidariusios provėžose – labai lengva. Taigi, reikia stengtis apsisaugoti nuo tokio pavojaus. Taip pat suprastėja matomumas. Dėl didesnio kritulių kiekio nuolat tenka valyti stiklus ir yra sunku matyti, kas gi ten vyksta priekyje. Tačiau, pradėjus tą daryti, stiklus tikrai galima nuvalyti, ir reikia ir pasikeisti valytuvus. Reikia užtikrinti ir kad žibintai veiktų tinkamai, kad būtų pakankamai šviesos, važiuojant tamsiu paros metu. O visiems kitiems eismo dalyviams savo ruožtu reikėtų pasirūpinti tinkamu atšvaitų naudojimu.

Būtina keisti padangas

Taip pat svarbu ir kad būtų pakeistos ziemines padangos. Nes tik esant geroms padangoms, galima tikėtis, kad staigiai stabdant slidžia kelio danga, pavyks sustabdyti, į nieką neatsitrenkti, nepatekti į avarinę situaciją. Yra nustatytas terminas, nuo kada reikia keistis padangas, tačiau aišku, kad kai kurie žmonės pavėluoja ir dėl to iškritus pirmajam sniegui patenka į ekstremalias situacijas. Dažnai pasitaiko, kad ir snigti pradeda anksčiau, negu ima galioti padangų keitimo terminas. Tad vairuotojai turėtų galvoti savo galva ir žiemines padangas pasikeisti dar anksčiau nustatyto termino, tiesiog atsižvelgiant apskritai į orus ir gręsiančius pavojus kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *