Ryšį su klientais gerina CRM

Didelėse bendrovėse CRM klientų valdymo sistema yra labai svarbi, stengiantis optimizuoti darbą. Ypatingai tai svarbu tokiose įmonėse kaip draudimo ar telekomunikacijų bendrovės. Tokiose, kur daug žmonių yra klientai, o jų duomenis reikia valdyti nuolat, siekiant klientus išlaikyti patenkintus ir vis dar susidomėjusius ta pačia įmone. Kodėl verta turėti šias sistemas?

Kliento poreikių analizė

F17 IT sistemosTurint visus duomenis CRM sistemoje, atsiranda galimybė analizuoti labai daug rodiklių. Kaip klientus veikia vienos ar kitos paslaugos, kada ir dėl kokių paslaugų jie kreipiasi, kaip dirba tam tikri klientų aptarnavimo konsultantai, kokius sprendimus priima klientai, kokia jų populiacija, demografiniai, finansiniai ir kiti duomenys. Tokia analize įmonėse didelėse užsiima specialūs skyriai, tačiau juose dirbantys žmonės analizės nepadarytų be specialių analitinių instrumentų. Vienas jų visada yra CRM ar kita duomenų bazė, kurioje yra visi šie rodikliai. Juos analizuojant galima pateikti ataskaitas, o pagal šias vertinti, kokius naujus efektyvius klientų aptarnavimo būdus reikėtų pritaikyti, kaip tobulinti savo paslaugas, kad klientai liktų ir pan.

Klientui pritaikyti efektyvūs sprendimai

Kiekvienas naujai pritaikomas pasiūlymas gali būti analizuojamas ir vėl. Duomenis ir vėl kaups sistema. Kiekvienas dirbantis klientų aptarnavimo specialistas netgi galės matyti jam siūlomas priemones, kurios galimai patiktų klientui.

Kliento pasitenkinimo vertinimas

Tiek pačiam klientų aptarnavimo specialistui, tiek įmonės aukštesnėms grandims labai svarbu matyti ir analizuoti klientų pasitenkinimo rodiklį. Taip pat atskirti, kada klientas patenkintas dėl pačios paslaugos, kada dėl jo aptarnavimo. Dėl to taip pat yra reikalingos bei naudingos įvairios minėtosios sistemos, leidžiančios matyti bei analizuoti duomenis.

Ilgalaikės bendradarbiavimą užtikrinančios priemonės

Jeigu įmonės pelnas susideda būtent iš ilgalaikių santykių su klientais, tada labai svaru siekti užtikrinti tą bendradarbiavimą. Specialios sistemos net kritinėse situacijos, kada klientas nori nutraukti sutartį, gali padėti rasti išeitį. Tai yra kiekvieno darbuotojo užduotis – išlaikyti ilgalaikius bendradarbiavimo santykius. Pavyzdžiui, interneto ar ryšio tiekėjų rinkoje konkurencija nėra labai didelė, o beveik kiekvienas žmogus turi vienokį ar kitokį ryšio tiekėją, tad žmogus turbūt iš visų jėgų stengsis išlaikyti tą ryšį, sudaryti sąlygas, kad žmogus galėtų likti patenkintas paslaugomis, ir toliau jomis naudotis. Tad naudojimasis tokiomis sistemomis kaip minėta tik gali pagerinti galimybę užtikrinti įmonės pelną ir sumažinti nuostolius. Be tokios sistemos suvaldyti milžiniškus duomenų kiekius būtų tikrai labai sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *