Saulės energija namams padės sutaupyti kiekvieną mėnesį

Saulės energija namams yra puikus, neišsenkantis elektros šaltinis. Jos yra daug, ji atsinaujinanti ir gali būti įvairiai naudojama. Saulės kolektoriai gali gaminti elektros energiją arba karštą vandenį jūsų namams, priklausomai nuo to, kokio tipo sistemą turite.

Elektros energijos kainos svyruoja kasmet

Elektros energijos kaina įvairiose šalyse skiriasi, taip pat skiriasi saulės spinduliuotės lygis ir vietinės paskatos įrengti saulės energijos sistemas, pavyzdžiui, subsidijos. Tačiau visur galioja vienas dalykas – elektros energijos tarifai didėja sparčiau nei infliacija. Tai reiškia, kad laikui bėgant elektra brangsta, o ilgalaikė investicija į saulės energiją namams leis sutaupyti jūsų sąskaitas už elektros energiją.

Saulės moduliai yra pigesni

Nuo 2012 m. saulės modulių kaina sumažėjo daugiau nei perpus, todėl investicijų į saulės energiją atsipirkimo laikotarpis gerokai sutrumpėjo. Nuolat mažėjančios modulių kainos reiškia, kad ši tendencija išliks ir ateityje, todėl saulės energija namams yra dar palankesnė investicija.

Vokietijoje sparčiai populiarėja fotovoltinės sistemos. Vokietijos saulės energijos pramonės asociacija (BSW) ir Vokietijos inžinerijos federacija (VDMA) prognozuoja nuolatinį fotovoltinių įrenginių, skirtų privatiems namams, taip pat komerciniam ir pramoniniam naudojimui, skaičiaus augimą.

"Ateityje vis daugiau privačių namų ūkių patys gaminsis elektros energiją naudodami saulės elektrines", – sako VDMA fotovoltinių įrenginių skyriaus vadovas Dr. Reinholdas Buttgereitas (Reinhold Buttgereit). "Saulės elektrinės ant namų stogų ar laisvuose žemės plotuose yra prasmingos, ypač kai jos derinamos su kaupimo sistemomis."

Elektros energijos perteklių galite parduoti atgal į tinklą

Daugelyje šalių galioja elektros energijos supirkimo tarifai (FIT) ir grynosios apskaitos sistemos, pagal kurias perteklinę elektros energiją galite parduoti atgal į tinklą už fiksuotą kainą tam tikrą laikotarpį (paprastai 20 metų). FIT ir grynojo matavimo sistemos užtikrina, kad jums bus mokama už kiekvieną saulės sistemos pagamintą elektros energijos kilovatvalandę (kWh).

Saulės energija namams suteikia akivaizdžius privalumus kiekvienam vartotojui: savarankiškai pagaminta elektra nepriklauso nuo kainų svyravimų rinkoje ir yra atspari infliacijai. Be to, daugelyje šalių yra mokestinių lengvatų: kai kurių šalių vyriausybės siūlo vartotojams fiksuotą saulės energijos supirkimo tarifą arba sumažina elektros energijos mokesčius ar PVM, jei gaminate savo elektrą.

Gaminantys vartotojai saulės elektrinės pagamintą elektros energiją, kurios iš karto nesunaudojo, gali tiekti į tinklą ir prireikus susigrąžinti ją mokėdami mokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *