Saulės elektrinė saulės parke – ką verta žinoti?

Daugeliui žinoma, kad saulės parkai yra puikus sprendimas tiems, kurie nori naudotis saulės generuojama elektros energija, tačiau negali ar nenori montuoti saulės elektrinės ant savo namo stogo ar kieme. Be to, nutolusios saulės elektrinės savininkams nereikia rūpintis saulės elektrinės priežiūra. Mes savo ruožtu pateikiame informaciją ką dar verta žinoti apie saulės elektrines saulės parkuose.

Ne tik pirkimo, bet ir nuomos galimybės

Kai kurie saulės parkai ir jų vystytojai suteikia galimybę nuomotis dalį saulės elektrinės. Tai geras sprendimas norint išbandyti švarios elektros energijos naudojimą, praktiškai pamatyti kaip vyksta visas procesas. Tačiau kalbant apie ilgalaikį naudojimą, nuosavos elektrinės elektros naudojimas leidžia žymiai daugiau sutaupyti nei naudojantis elektrinės nuoma.

Fiziniai ir juridiniai asmenys

Saulės elektrinę saulės parke gali įsigyti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Pirmuoju atveju elektros energijos vartotojai turi būtinai turėti atskirą elektros energijos įvadą. Tuo tarpu juridiniai asmenys turi būti pasirašę tiesioginę sutartį su ESO.

APVA parama

Įsigyjant saulės elektrinę saulės parke galima pasinaudoti APVA parama saulės elektrinėms. Tačiau jei saulės elektrinė nuomojama, parama nesuteikiama.

Objekto priskyrimas saulės elektrinei

Vienas iš privalumų, dėl ko saulės parkai kartais yra geresnis sprendimas nei saulės elektrinė ant namo stogo, yra galimybė keisti priskirtą objektą. Jei nusprendžiama parduoti nekilnojamąjį turtą, kuriam priskirta saulės elektrinė, jis gali būti parduodamas kartu su elektrine. Tuomet sutartis perrašoma naujojo savininko vardu. Na, o jei elektrinės nenorima parduoti kartu su nekilnojamuoju turtu, saulės elektrinė priskiriama naujam objektui.

Garantijos

Dažnai kyla klausimas kokios garantijos suteikiamos saulės elektrinių pirkėjams. Pirmiausia, saulės parkų savininkai rūpinasi visais parko priežiūros darbais – saulės parkai šienaujami, nuo saulės elektrinių modulių poreikiui esant valomas sniegas ir pan. Už šiuos priežiūros darbus kartą per metus saulės elektrinių savininkai moka priežiūros mokestį. Taip pat dauguma saulės parkų yra apdrausti nuo gamtos padarinių ir sugadinimo.

Tikimės ši informacija bus naudinga visiems, kurie svarsto galimybę taršią elektros energiją pakeisti tvaria ir nedarančia jokios žalos aplinkai. Tuo labiau, kai saulės parkų pasirinkimas Lietuvoje tikrai platus, o saulės parkų savininkai siūlo lanksčias saulės elektrinių įsigijimo ir nuomos sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *