Sienų apdaila seniau ir dabar

Tapetai visiemsJeigu matėte, kokie būna Dubingių 3D tapetai, tikrai suprantate, kad tai visiškai skirtingas dalykas, negu paprasti tapetai, arba negu seniau naudoti 3D tapetai. Tai tikrai skirtingiems dalykams sukurti, skirtingai naudojami variantai. Iš tiesų, ir į katalogus, ir į nuotraukas pasidairius, akivaizdu, kad namų ir interjerų apdaila Lietuvoje labai smarkiai keitėsi. Pradžioje visiems buvo sudiegtas sovietinis dizainas ir interjeras, dar anksčiau – autentiškas senoviškas. Pažvelkime 40 metų perspektyvoje ir palyginkime, kaip iš tiesų vykdavo tapetų bei sienų apdailų pasirinkimai seniau bei dabar.

Įdomus 3D tapeto panaudojimas: seniau ir dabar

Jeigu prieš 30 metų galėjai pas kažką rasti fototapetą, tai jis būdavo tiesiog milžiniškas plakatas. Tai galėjo būti visiškai prie nieko nederantis milžiniškas paplūdimio su palmėmis vaizdas. Arba didžiulė per visą sieną gėlė. O gal koks nors miškas? Taip irgi galėjo būti. Tačiau tokie fototapetai buvo ir yra įdomus dalykas. Tada jie darė įspūdį savo erdviniu įspūdžiu. Dabar tai tapę visai kitokiu dalyku. Dabar erdviniai tapetai nešokiruoja, o sukuria lengvą erdvės praplėtimo ir kūrybingumo pojūtį. Pavyzdžiui, jaukų, vėsų ir vasarišką stiklą, per kurį matosi žiemos sodas, imituojantis tapetas. Toks, kad net nesuprasi, ar siena stiklinė, ar ten fototapetas, ar kas. O galbūt: visai kitoks dalykas, kuomet foto tapetas imituoja, sakykime, kažkokią rudeninę uždangą. O gal tiesiog reljefinę sieną. Laikai pasikeitė ir fototapetas dabar yra santūrus, nuosaikus, derantis aplinkoje ir puikiai žinantis, kokią atmosferą kuriantis.

Medinės dailylentės: seniau ir dabar

Dar vienas įdomus sienų dekoravimo elementas: tai medinės dailylentės. Pažvelkite į jas ir suprasite, kas čia kaip yra. Visi seniau statyti namai turi bent vieną medinių dailylenčių sieną, tą patį rasite ir sodo nameliuose. Dailylentės sukaltos išilgai, o jų spalva – vos ne kraujo raudonumo, morkos skaistumo… Medis savaime nėra toks raudonas, tačiau tuo metu, panašu, buvo tik vienos spalvos blizgaus medžio lako, taigi, juo viskas ir būdavo lakuota. Kaip tokios sienos atrodo dabar? Visiškai kitaip. Visų pirma, mediena yra labai vertinamas dalykas, todėl siekiama ją taip namuose naudoti, kad labai gerai matytųsi. Saugomas ir branginamas medienos raštas, jos tekstūra. Lakas renkamas matinis, kad būtų kuo natūraliau, tik apsauga būtų nuo aplinkos poveikio. Ir dažniausiai šviesus, bespalvis, arba net baltas. Štai taip su medžiu dabar yra kuriamas interjeras, propaguojant natūralumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *