Skaitmeninių technologijų diegimas gamyboje

Net ir mažos gamybinės įmonės galiausiai pasiekia tą lūžio tašką, kai padidėjęs gamybos užsakymų skaičius priverčia ieškoti būdų, kaip optimizuoti veiklą. Atsiranda poreikis automatizuotai prognozuoti gamybos pajėgumus, skaičiuoti gamybos sąmatas, valdyti žaliavų sandėlius, skirstyti darbus personalui ir sekti užsakymų būsenas.

Sprendimas yra – Odoo verslo valdymo sistema, adaptuota gamybai. Tai ypač lanksti programinė įranga, leidžianti įdiegti sprendimą, idealiai tinkantį konkrečiai gamybos sričiai – baldų gamybai, maisto ir pašarų gamybai, siuvykloms, metalo gaminių, langų ir durų gamybai, roletų, užuolaidų ir žaliuzių gamybai ar bet kokiai kitai gamyklai. Esant poreikiui, tokia sistema gali pakeisti ir beveik visą kitą įmonės veikloje naudojamą programinę įranga – pirkimams-pardavimams, klientų ryšių valdymui (CRM), sąskaitų išrašymui ar net visai apskaitai vesti, įskaitant ir darbo laiko apskaitą. Be abejo, sistemą galima integruoti ir su kitomis programomis, kuriant programines sąsajas. Ypač didelis privalumas – Odoo veikia „debesyje“ (internetiniame serveryje), todėl visos jos funkcijos pasiekiamos bet kur, kur yra interneto ryšys. Tokiu būdu įmonės vadovas gali tiksliai žinoti, kas vyksta įmonėje, net atostogaudamas prie baseino Turkijoje.

Skaitmeniniu technologiju diegimas gamybaiKadangi gamybos verslo valdymo sistema nėra standartinė kompiuterinė programa, ji, kaip jau minėta, pritaikoma būtent užsakovo reikmėms, išanalizavus jo darbo specifiką, gamybos procesus ir problemas, su kuriomis susiduriama. Diegimas paprastai trunka nuo kelių mėnesių iki metų, įskaitant darbuotojų apmokymus. Sistemos diegimo kaina paprastai priklauso nuo laiko sąnaudų programuojant ir konfigūruojant. Sprendimo kaina mažoms arba vidutinio dydžio gamybos įmonėms gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių.

Visgi 2018 m. labai mažos, mažos ir vidutinės gamybos įmonės gali ženkliai sutaupyti, pasinaudodamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Tam sukurta speciali priemonė „Pramonės skaitmenizavimas LT“ (Nr. 03.3.1-LVPA-K-854), pagal kurią minėti gamintojai galės gauti paramą skaitmeninėms technologijoms diegti, gamybos procesams automatizuoti, gamybos technologiniam auditui atlikti ir technologinėms linijoms diegti tam, kad išaugtų jų produktyvumas. Pagal šią priemonę gamybos įmonėms galėtų būti kompensuojamas ir Odoo verslo valdymo sistemos diegimas. Tikėtina, kad dar 2018 m. vasario ar kovo mėnesį kvietimas teikti paraišką bus paskelbtas LR finansų ministerijos administruojamame tinklalapyje esinvesticijos.lt.

Odoo sistema populiari visame pasaulyje – priskaičiuojama daugiau nei 3 milijonai naudotojų. Natūralu, kad daugėja ir sistemos diegėjų Lietuvoje – jų yra Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Visgi skaitmeninių technologijų diegimas gamyboje, renkantis Odoo diegiančią IT kompaniją vien pagal miestą nėra prasmingas, kadangi didžioji dalis darbo bei konsultacijų vyksta nuotoliniu būdu. Geriau atkreipti dėmesį į programuotojų patirtį, pasidomėti kokius panašius projektus įmonė jau yra įgyvendinusi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *