Taupymas statant namą

Nors dažnai kalbame, kad karkasiniai namai kaina apsimoka labiausiai, tačiau neretai galima tiesiog pasitengtipaieškoti ir pigesnių kompleksinių sprendimų. Kaip statyti namus, kad šie kainuotų mažiau? Reikėtų pažvelgti į visą konstrukcijos procesą, į visą namo statybos eigą.

Sienos

Karkasinio namo paprastumasPirmas dalykas, kur galima pataupyti arba išleisti daugiau, statant karkasinį namą, yra lauko sienos. Apskritai ji susideda iš konstrukcinių medžiagų, apšiltinimo ir apdailos. Tai esminiai namo elementai ir jie būtinai turi būti kokybiški, kad atitiktų termovizinius tyrimus, taip pat, kad pasižymėtų geromis garso izoliacijos savybėmis. Tačiau renkantis apšiltinimo medžiagas, arba konstrukcines dalis, jau galima galvoti apie taupymą. Galima statyti iš blokų, akyto betono blokelių, medienos, plytų ir kitų medžiagų, kurios turi savo kainą ir savo savybes. Vėlgi, kuo šiltesnė yra pati statybinė medžiaga (tarkime akyto betono blokeliai), tuo mažiau galima investuoti į šiltinamąją medžiagą, kuri gali būti įvairių rūšių akmens ar stiklo vata. Tačiau jeigu renkamės statyti medinį namą, tuomet ir į apšiltinimą tektų investuoti daugiau, nes reikės užtikrinti geresnę izoliaciją. Galiausiai, apdaila yra tarsi ne pats būtiniausias dalykas, bet niekas nenori pasistatyti funkcionalų, bet bjaurų namą. Visi nori jo gražaus. Taigi, namas gali būti iš medžiagų, kurios galbūt jau ikart jau bus gražios. Tai, tarkime, gali būti rąstiniai namai.

Langų ir durų pasirinkimas

Be abejo, statant namus, labai svarbu, kaip rinksitės langus, kiek jų bus, kokie. Bene pigiausias pasirinkimas būtų plastikiniai langai, bet ar visur jie tiks, ar visada jie bus leistini? Jeigu statote namą niekam neįdomioje laukymėje, gali langai atrodyti bet kaip. Bet jeigu norite turėti namą vietoje, kuri laikoma nacionaliniu parku ar kita apsaugota teritorija, tuomet ir langai turės būti gražūs. Svarbu yra ir langų skaičius, kurį reikia numatyti iškart, dar prieš pradedant viską, tiesiog kuriant projektą. Kartais vienas didelis langas labiau apsimoka nei du ar trys mažiau, o ir šviesos įeina pakankamai. Jeigu jus tenkina toks estetinis sprendimas, galite dėti didesnius langus vietoje kelių. Tik nepagailėkite šiltinimui.

Stogas

Tai dar viena svarbi funkcinė namo dalis. Stogas turi atitikti tokius reikalavimus, kad būtų pakankamai šiltas ir sandarus. Be to, jis turi atrodyti tinkamai prie vietos įstatymų, jis bus tikrai labiau pastebimas negu plastikiniai ar mediniai langai. Ir žinoma, jis negali būti asbesto šiferio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *