Tinklapio kūrimas

Tinklapio kūrimas yra daugialypis procesas, kuris susideda iš skirtingų kalbų programavimo, o šios skiriasi savo paskirtimi bei programavimo niuansais. Tinklapio struktūrą sudaro HTML dokumentas, tinklapio dizaino arba stiliaus dokumentas parašytas CSS kodu, taip pat gali būti įterptas „JavaScript“ kalba parašytas dokumentas.

Kaip žinia visa žiniatinklyje pateikiama informacija yra kuriama naudojant hipertekstą, kuris yra hierarchinė teksto struktūra su saitais (nuorodomis) į teksto fragmentus, kurie gali būti tame pačiame arba kitame dokumente. O dokumentiniai rinkiniai, kurie sujungti į vieną visumą sudaro tinklą. Todėl hipertekstas yra žiniatinklio puslapių viso kūrimo pagrindas. Tinklapių kūrimui buvo sudaryta speciali hiperteksto formavimo kalba, kuri yra žinoma HTML pavadinimu. Ji pasižymi tuo, kad naudojanti ja galima aprašyti hiperteksto struktūrą, įterpti paveikslėlius, garsinę bei vaizdinę informaciją.

Interneto tinklapiaiTinklapio turinio dalyje (angl. body) yra rašomas visas tinklalapio tekstas. Paprastai tekstas yra tvarkomas įterpiant į jį tam tikras gaires. Taip pat reikia paminėti, kad HTML kalba turi galimybę iliustraciją paversti susietuoju paveikslu – tai yra tokiu piešiniu, kurio atskirtos dalys veikia kaip saitai, pavyzdžiui paspaudus tas sritis pele atsiveria su jomis susieti tinklalapiai. Tinklapio apačioje dažnai būna nurodomas svetainės autorius ir informuojama visuomenę apie jo teises panaudojant autorių apsaugos ženklą.

Grynąja HTML kalba sukurti tinklapiai dažniausiai yra statiški. Tačiau į HTML dokumentą galima įterpti specialias nedideles programėles, taip vadinamus scenarijus, kurie gali būti parašyti „Java“, „JavaScript“ ar kita programavimo kalba. Programėlės gali būti įterpiamos bet kurioje HTML dokumento vietoje. Tokių programėlių įterpimas į HTML tekstą leidžia internetiniams puslapiams suteikti interaktyvumo, išplečia svetainės funkcionalumą. Įterpiant „JavaScript“ programą į hipertekstą galima suteikti tokias funkcijas naujų langų atidarymas, išskleidžiamas meniu, skaičiuoklės, paveikslėlių keitimas.

Kaip žinia norint sukurti funkcionalų internetinį puslapį neužtenka gerai mokėti vieną programavimo kalbą. Tam taip pat reikia mokėti kurti ir tinklapio dizainą, kuris būtų patogus svetainės lankytojams. Todėl pačiam sukurti svetainę gali būti per daug sudėtinga, tačiau šiuo klausimu gali padėti informacinių svetainių profesionalai užsisakius paslaugą svetainių kūrimas .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *