Tręšimas organinėmis trąšomis

TrąšosVisi nori užauginti kuo didesnį kiekį produkcijos, todėl ieškomi įvairūs būdai kaip tai daryti. Didelę įtaką turi dirvožemis, todėl norint jį pagerinti naudojamos įvairios organinės trąšos. Jų dėka dirvožemis turi pakankamai reikiamų medžiagų, kurios yra būtinos augti augalams.

Visi, kurie augina augalus, žino, kad trąšos yra būtinos norint užtikrinti tinkamą augalų vystymąsi ir augimą. Galima netgi teigti, kad kuo geresnis dirvožemis, tuo geresnis derlius. Vis dėl to, ne visur dirvožemis yra geras, todėl reikia žinoti apie organinių trąšų privalumą – jomis galima pagerinti patį dirvožemį. Tik geras dirvožemis gali aprūpinti augalus visomis reikiamomis medžiagomis. Kai bus visos reikiamos medžiagos, tai ir augalai augs gerai. Specialistai teigia, kad apie 50 proc. derliaus kiekiui turi įtakos tręšimas. Taigi, net puse gaunamos produkcijos kiekio galima įtakoti tinkamai pasirinkus trąšas.

Augalams naudojamos įvairios trąšos. Šiuo metu daug trąšų gamintojų siūlo įsigyti skirtingas trąšas. Vienos iš pačių vertingiausių yra organinės kilmės trąšos. Jos gali būti ne tik perkamos jau pagamintos ir paruoštos naudojimui, bet ir naudoti turimą ar perkamą mėšlą, durpes, kompostą ir kt. Organinių trąšų skirtumai, lyginant su kitų rūšių trąšomis, dideli. Skiriasi jų panaudojimo laikas, nes organinės kilmės trąšos pasisavinamos iš lėto. Skiriasi ir jų kainos. Organinėse trąšose yra augalams reikalingi elementai, kurių augalai negali įsisavinti tiesiogiai, todėl procesas užtrunka. Pirmiausia, kas vyksta, kai patręšiama dirva, tai dirvožemyje gyvenantys mikroorganizmai pradeda skaidyti šias medžiagas. Tik, kai šis procesas bus baigtas augalai galės pasisavinti naudingas medžiagas. Tokios organinės trąšos veikia iš lėto, nes užtrunka daug laiko, kol mikroorganizmai suskaido elementus ir paverčia juos lengvai įsisavinamomis medžiagomis skirtomis augalams. Dėl šio proceso viskas vyksta ilgai, tačiau tolygiai, todėl tokios trąšos veikia iš lėto, tačiau ilgą laiką. Augalams taip daug geriau, nei tuo metu, kai jie tręšiami mineralinėmis trąšomis. Taip pat didžiulė nauda yra dirvožemiui. Juk nuo dirvožemio priklauso kaip augalai jame augs ir derės. Norint turėti didelį derlių, reikia rinktis ilgai veikiančias trąšas.

Dirvožemis yra labai svarbus norint užauginti javus ar daržoves. Kuo jis geresnis, tuo geriau ir daugiau užauga žemės ūkio produkcijos. Norint tinkamai paruošti dirvožemį, neužtenka išmanyti apie žemės ūkio techniką ir jos panaudojimą. Reikia žinoti ir apie tręšimo galimybes naudojant organines trąšas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *